WIELISZEW. Zaproponował 100 zł łapówki, grozi mu do 10 lat więzienia

2018-10-29 11:39:33

Do 10 lat więzienia grozi 30-letniemu Pawłowi S., podejrzanemu o to, że nietrzeźwy prowadził volkswagena po drodze w miejscowości Michałów Regionów, nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej i próbował przekupić, interweniujących wobec niego policjantów z legionowskiej drogówki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd

W miniony czwartek, tuż po północy, policjanci z legionowskiej drogówki w miejscowości Michałów Reginów, latarką dali sygnał do zatrzymania się, kierowcy volkswagena, który nadjeżdżał od strony Zegrza. Samochód nie zatrzymał się do kontroli i mundurowi podjęli pościg, włączając w oznakowanym radiowozie sygnały świetle i dźwiękowe.

Po dwóch kilometrach od miejsca zdarzenia, uciekający kierowca zatrzymał swój samochód i oświadczył interweniującym wobec niego policjantom, że się poddaje i nie będzie uciekał.

Po podjęciu interwencji, policjanci poczuli od kierującego volkswagenem 30-latka silny zapach alkoholu i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości alkomatem w legionowskiej komendzie. Podczas przejazdu do komendy mężczyzna sugerował policjantom, że załatwi sprawę finansowo i usłyszał od mundurowych ostrzeżenie, że jego zachowanie może być potraktowane jako przestępstwo korupcyjne.

Badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile alkoholu w wydychanym przez 30-latka powietrzu. Paweł S. nie słuchał i przekonywał policjantów, by odstąpili od swoich obowiązków oraz nie wykonywali z nim czynności. W pewnym momencie mężczyzna położył na stole przed policjantami stu złotowy banknot i zadeklarował, że jeśli pozwolą mu zadzwonić, to jego koledzy przywiozą jeszcze tysiąc złotych.

Funkcjonariusze nie skorzystali z korupcyjnej propozycji i zatrzymali 30-latka. Stu złotowy banknot został zabezpieczony jako dowód w sprawie, a mężczyzna trafił do aresztu w legionowskiej komendzie.

W ubiegły piątek, po wytrzeźwieniu, Paweł S. w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzuty przestępstw z art. 178 a, 178 b kk i art. 229 kk.

Wkrótce odpowie przed sądem. 30-latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

1 komentarz

  1. olo odpowiedz

    Sk…..stwo. A ten co kupił chatę na licytacji i po 5 miesiącach sprzedał za dwukrotną cenę ? Podatku nie odprowadził i okradł obywateli na dobre kilkanaście tysi! I co ? I nic 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *