WIELISZEW. Zlikwidowali nielegalną fabrykę

2016-10-11 1:43:14

Policjanci z Wołomina zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop nielegalnej wytwórni papierosów w Michałowie Reginowie. Na miejscu zatrzymali 10 osób, które obsługiwały linię produkcyjną. Chwilę wcześniej przez policjantów z CSP został zatrzymany do kontroli drogowej kierowca fiata, który przewoził w aucie pudełka z nielegalnymi papierosami. Prokurator przedstawił wszystkim zatrzymanym zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę skarbu państwa. Straty wstępnie oszacowano na ponad 6 mln. zł. 11 mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Wszystko zaczęło się w Wólce Radzymińskiej, kiedy to policjanci ruchu drogowego z Centrum Szkolenia Policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata dublo. Przekroczył on dozwoloną prędkość, a wykroczenie zostało nagrane na vidorejestratorze. W aucie 46-latka policjanci znaleźli pudełka z 36 tysiącami sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i z zastrzeżonymi znakami towarowymi. W tym momencie do akcji włączyli się wołomińscy policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, którzy mieli już informację, że w okolicy może działać nielegalna wytwórnia papierosów. Kierowca nie chciał współpracować z policjantami, ale ich ustalenia przyczyniły się do zlokalizowania miejsca, gdzie może dochodzić do łamania prawa.  Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, a papierosy zabezpieczyli jako dowód w sprawie.

Następnie policjanci weszli na posesję, gdzie trwał nielegalny proceder.  Tam w jednym z pomieszczeń gospodarczych odkryli kompletną linię produkcyjną papierosów bez polskich znaków skarbowych – akcyzy. Na terenie posesji przebywało 10 osób, które zostały zatrzymane. Policjanci zabezpieczyli maszyny do produkcji papierosów, a także trzy miliony sztuk papierosów oraz około 5 ton tytoniu. Ze wstępnych szacunków wynika, że z tytułu nieodprowadzonego podatku tylko za ten towar, który znaleźli na miejscu policjanci, Skarb Państwa straciłby ponad sześć milionów złotych.

Prokurator po zapoznaniu się z aktami sprawy postawił jedenastu mężczyznom zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na szkodę skarbu państwa oraz z ustawy o wyrobie alkoholu oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

KSP

Komentarze

1 komentarz

  1. e odpowiedz

    Dlaczego upubliczniacie wizerunek policjanta, czy wyraził na to zgodę??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *