Wizerunkowa strona internetowa – najlepsza wizytówka Twojej marki

2018-08-24 4:05:05

Strona wizerunkowa prezentuje obszar działalności przedsiębiorstwa i zwraca uwagę odbiorcy na to, czym dana firma różni się od konkurencji. Tego rodzaju witryna, w sposób celowy i dobrze przemyślany, buduje świadomość marki. Sprawdź, czym charakteryzują się najlepsze wizerunkowe strony internetowe i jakie zadania muszą spełnić, by ich użytkownicy zdecydowali się zostać na nich dłużej.

 

 

Mniej znaczy więcej

Witryna Twojej firmy powinna jasno komunikować odbiorcom zakres świadczonych przez Ciebie usług, opowiadać historię przedsiębiorstwa i pozwalać na szybki kontakt. Skuteczne wizerunkowe strony internetowe są proste, pozbawione skomplikowanych funkcji i zbędnych elementów, które mogą zniechęcić lub rozpraszać użytkownika. Minimalistyczna witryna-wizytówka okaże się bardziej przejrzysta i atrakcyjna wizualnie niż przesadnie rozbudowany serwis. Pamiętaj zatem o zachowaniu spójności tematycznej, posługiwaniu się językiem zrozumiałym i przystępnym dla odbiorców oraz aktualizowaniu danych kontaktowych i treści.

Pokaż, co możesz zaoferować

Wizerunkowa strona internetowa jest w przede wszystkim wizytówką Twojej marki w sieci. To właśnie ona daje Ci szansę na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia. Witryna internetowa Twojej firmy w wielu przypadkach okaże się pierwszym miejscem, gdzie Twoi potencjalni klienci zapoznają się z profilem Twojej działalności, wartościami, jakimi kieruje się Twoje przedsiębiorstwo i z zakresem usług świadczonych przez Ciebie i Twoich pracowników. Zaprezentuj zatem swoją markę w sposób esencjonalny i ciekawy, aby internauci zostali na Twojej witrynie dłużej i chętniej do niej wracali. Pamiętaj o uwzględnieniu doświadczeń użytkowników i zadbaj o to, by wizerunkowa strona internetowa Twojej firmy była zaprojektowana w duchu user experience. Musisz zapewnić nie tylko atrakcyjne i użyteczne treści, ale też przyjazną odbiorcy strukturę strony oraz prostą i wygodną nawigację.

Wyróżnij się

Wizerunkowa strona Twojego przedsiębiorstwa powinna być przygotowana w oparciu o indywidualny projekt graficzny, który nie tylko wpłynie na wizualny odbiór witryny, ale również okaże się spójny ze strategią komunikacyjną Twojej marki. Choć internetową wizytówkę firmy musi wyróżniać prostota, warto zdecydować się na dodanie do niej elementów interaktywnych i dynamicznych, lecz tylko pod warunkiem, że zwiększą one użyteczność strony. Wykresy, schematy, subtelne powiększenia, ikonografiki – dzięki tym urozmaiceniom odbiorca lepiej zapamięta Twoją markę. Pamiętaj, że wspomniane dodatki mają przede wszystkim ułatwiać korzystanie z witryny i angażować użytkownika. Zaprojektowanie wizerunkowej strony internetowej nie należy do prostych zadań, dlatego warto zdecydować się na zlecenie tego działania profesjonalistom, najlepiej agencji interaktywnej posiadającej doświadczenie w brandingu, tworzeniu unikatowych logotypów i sloganów.

Wizerunkowa strona internetowa stanowi najlepszą wizytówkę marki. Zadbaj o to, by witryna Twojej firmy przyciągała zainteresowanie odbiorców, angażowała ich emocjonalnie, zapadała w pamięć i umożliwiała komunikację z klientami.

Komentarze

1 komentarz

  1. Lorenarith odpowiedz

    cmentarz to cmentarz
    Dla nas to codziennosc ale jestem w stanie zrozumiec tych ludzi. Nie tak dawno temu sama chcialam zapalic swieczki na grobie prapradziadków na terenie dzisiejszej Ukrainy. 
    Prawdziwym szokiem byl dla mnie fakt, ze na terenie dawnego cmentarza znajduje sie…plac targowy, a wladze ukrainskie nic z tym faktem nie zrobily, nie robia i zrobic nie zamierzaja.
    —->>   http://www.facebook.com/andrzej.pisula.kazimierzdolny/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *