Włamywacze posiedzą

2016-06-02 6:31:03

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się i okradli jeden z domów przy ul. Wojska Polskiego. Skradzione pieniądze i biżuteria o wartości 17 tysięcy złotych zostały w większości odzyskane. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę 29 maja po 16.00 dyżurny komisariatu w Nieporęcie otrzymał telefoniczną informację o włamaniu do domu przy ul. Wojska Polskiego. Zgłaszająca kobieta poinformowała, że siedząc w domu na parterze domu zauważyła dwie osoby zaglądające przez okno do środka. Po chwili usłyszała hałas dobiegający z piętra domu. Wtedy w pośpiechu opuściła dom i zadzwoniła na policję. W rejon zgłoszenia natychmiast zostali skierowani policjanci z miejscowego komisariatu.

Kiedy patrol dojechał na miejsce, dwóch mężczyzn opuszczało dom. 31-letniego Kamila D. policjanci zatrzymali od razu obezwładniając go. Przy nim znaleziono pieniądze w różnej walucie oraz złotą i srebrna biżuterię. Drugi z podejrzanych 20-letni Piotr S. został zatrzymany po pościgu.

Jeden z zatrzymanych włamywaczy. Fot. KPP Legionowo

Jeden z zatrzymanych włamywaczy. Fot. KPP Legionowo

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy oraz jego analiza doprowadziła do przedstawienia mężczyznom zarzutów kradzieży z włamaniem. Dwóch mieszkańców powiatu wołomińskiego karanych w przeszłości przyznało się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *