WSPOMNIENIE. Andrzej Gnoiński (1955-2016)

2016-12-06 11:33:50

27 listopada listopada 2016 roku zmarł Andrzej Gnoiński. Miał 61 lat.

Przez lata nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 6 (prawie od jej powstania), potem ZSO nr 2 w Legionowie. Wieloletni organizator szkolnych zawodów sportowych ,w ramach igrzysk o mistrzostwo Legionowa i Powiatu Legionowskiego. Jego uczniowie z „szóstki” zdobywali medale i czołowe miejsca zarówno na spartakiadach WOM jak i Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Za tą działalność Pan Andrzej otrzymał odznakę zasłużonego dla sportu szkolnego, także srebrną odznaką „Za zasługi dla Sportu”.

Pochodził z Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie ukończył Technikum Mechaniczne. Był także absolwentem AWF. Grał w siatkarskim zespole MKS Świt Nowy Dwór Maz, był też trenerem piłki siatkowej, instruktorem pływania, zapalonym żeglarzem, ratownikiem WOPR. Dusza towarzystwa, umilał sportowe spotkania przy ognisku śpiewem (zwłaszcza żeglarskim szantami), grą na gitarze.

Przed ponad trzema laty tego postawnego i aktywnego mężczyznę dopadła niespodziewanie groźna choroba. Kiedy przed kilkunastu dniami spotkaliśmy się przypadkowo (Pan Andrzej dorabiał do skromnej nauczycielskiej emerytury) z optymizmem mówił, że wygrał walkę z chorobą, cieszył się każdym darowanym dniem życia. Kilka dnia później już nie żył.

Pogrzeb śp. Andrzeja Gnoińskiego odbył się 2 grudnia 2016 w rodzinnym Nowym Dworze Mazowieckiem. Towarzyszyła mu w ostatniej drodze najbliższa rodzina, znajomi, wychowankowie, koledzy nauczycie z Jego Szkoły, także z innych szkół Legionowa i powiatu.

Pozostanie w naszej pamięci jako Nietuzinkowy Nauczyciel, człowiek o otwartym sercu dla ludzi.

Przyjaciele z pracy

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *