Wszystko, co powinnaś wiedzieć o keratynowym prostowaniu włosów

2020-03-19 6:37:13
Masz jeszcze wątpliwości, czy warto przeprowadzić zabieg keratynowego prostowania na swoich włosach? Ten artykuł pomoże Ci ostatecznie się z nimi rozprawić. Dowiedz się wszystkiego, co jest ważne na temat tej metody.

 

Masz jeszcze wątpliwości, czy warto przeprowadzić zabieg keratynowego prostowania na swoich włosach? Ten artykuł pomoże Ci ostatecznie się z nimi rozprawić. Dowiedz się wszystkiego, co jest ważne na temat tej metody.

1. Zabieg możesz przeprowadzić zarówno w domu, jak i u fryzjera. Wykonując go w domu, zapłacisz tylko za kosmetyki. U fryzjera dopłacisz i to sporo za zabieg, między 200 a 500 złotych. Do wykonania zabiegu w domu potrzebujesz: prostownicy z możliwością nagrzania jej do 230 stopni Celsjusza, suszarki, produktów do keratynowego prostowania włosów, które możesz dostać w specjalistycznych hurtowniach:

szczególnie polecamy, sprawdzoną i renomowaną hurtownie:

oraz mniejsze sklepy:

2. Cierp ciało… no niestety mało przyjemny zapach sprawia, że zabieg nie należy do tych bardziej relaksujących. Niektóre kosmetyki wydzielają zapach podobny do krojonej cebuli. Oczy więc mogą mocno łzawic i dlatego pomocna może być właśnie maseczka.

3. Keratyna jest naturalnym budulcem włosa, jej wprasowanie do struktury włosów gwarantuje więc naprawdę trwałe efekty. Co prawda keratyna z czasem się wypłukuje, ale i tak spowalnia proces wysuszania czy kręcenia się włosów.

4. Najlepsze efekty widać podczas mało korzystnej aury. Włosy po keratynowym prostowaniu nawet w deszczu nie skręcają się w mało estetyczne loki, dzięki czemu fryzura zachowuje swój nienaganny wygląd.

5. O poziom keratyny we włosach trzeba dbać również po zabiegu. Dlatego kupujemy specjalne szampony, odżywki i maski po keratynowym prostowaniu, które nie tylko nie zawierają szkodliwych składników, jak np. SLS, ale są wzmocnione odpowiednią dawką keratyny.

6. Włosy nie będą przyklapnięte, jeśli keratynę zaczniemy nakładać 2 – 3 centymetry od nasady głowy.

7. Przez dwa tygodnie od zabiegu włosów nie farbujemy, a trzy miesiące po zabiegu podcinamy końcówki, by utrzymać jeszcze lepszy efekt zdrowych i lśniących włosów.

8. Zabieg można powtórzyć, najlepiej, co 4 – 5 miesięcy, ale jeśli efekt utrzymuje się dłużej, to można odczekać, aż same zauważymy, że włosy znów potrzebują zastrzyku keratyny. Dopóki nie są przesuszone, szorstkie i wciąż się ładnie układają, nie ma takiej potrzeby.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim po keratynowym prostowaniu możemy prostownicę głęboko schować do półki. Włosy są naprawdę gładkie i proste, nawet u kobiet, których włosy po umyciu mocno się kręciły. Ponadto włosy są dobrze odżywione i zadbane na dłuższy czas i to dzięki jednemu zabiegowi.

Komentarze

2 komentarze

  1. Beabeleza odpowiedz

    Prostowałam i to był dobry wybór, bo mam włosy bardzo zniszczone i długie, a po keratynie były cudowne w dotyku i mogłam zapomnieć o prostownicy przez wiele tygodni 🙂

  2. Bionaura odpowiedz

    Ja prostowałam, pomysł się to wydawał świetny i dodatkowo nie niszczy tak włosów. Co ważne, to również to, żeby zainwestować w odzywki i szampony pielęgnacyjne do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *