Wybielanie zębów – czy to faktycznie jest możliwe?

2022-02-18 3:19:50

Nie ma absolutnie nic dziwnego w tym, że wszyscy chcemy mieć piękny uśmiech – taki, jaki mają gwiazdy filmowe i celebryci, których zdjęcia oglądamy w gazetach. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że te osoby na pewno zapłaciły ogromne pieniądze za to, aby mieć taki właśnie uśmiech. A jednym z wykonanych przez nich zabiegów było bez wątpienia wybielanie zębów. Chociaż dostępnych tutaj metod jest mnóstwo – w każdej z nich chodzi przecież o to samo. Chcemy mieć śnieżnobiałe zęby, które zbyt szybko nie zaczną ponownie żółknąć. Okazuje się jednak, że aby coś takiego osiągnąć – musimy zastanowić się nad tym, jak wygląda nasze codzienne życie.

Chociaż zęby ciemnieją na pewno z wiekiem – okazuje się, że w dużej mierze my sami się do tego przyczyniamy. Na pewno na kolor naszego uzębienia negatywnie wpływa palenie papierosów, zła dieta, brak odpowiedniej higieny jamy ustnej. Jeśli zaniedbujemy swój organizm to po prostu szybko to po nas widać – takie są fakty. A jeżeli nic z tego nas nie dotyczy i wydaje nam się, że wszystko robimy raczej dobrze – wtedy winne mogą być niestety po prostu nasze geny, a żółte zabarwienie zębów występuje także u pozostałych członków rodziny. Zawsze warto sprawdzić, co na ten temat uważa nasz dentysta – to on podpowie nam, od czego warto zacząć walkę z niechcianym kolorem zębów.

Nie rób tego samodzielnie

W Internecie znajdziemy mnóstwo porad dotyczących wybielania zębów – zaczynając od stosowania mieszanek węgla aktywnego z wodą, a kończąc na sodzie oczyszczonej czy wodzie utlenionej. W taki sposób możemy sobie tylko i wyłącznie zaszkodzić – a efekty będą niewidoczne lub nawet uszkodzimy sobie w ten sposób szkliwo. Każdy dentysta powie nam, że tylko w gabinecie można faktycznie wybielić sobie zęby bezpiecznie i skutecznie – ale to niestety zawsze będzie duży wydatek i nie każdy ząb możemy wybielić.

Wybielanie u dentysty

Na pewno warto od razu zdawać sobie sprawę z tego, że nie wybielimy kompozytu – jeżeli mamy więc licówki z takiego materiału to lepiej będzie zaplanować sobie wybielanie na czas, kiedy będziemy je wymieniać. Przed wybielaniem dentysta zaleci nam też na pewno wyleczenie wszystkich zębów i oczyszczenie ich z próchnicy oraz kamienia. Widzimy więc, że nie jest to też takie proste. Potem można już przeprowadzić wybielanie, które zwykle odbywa się przy pomocy specjalnego żelu lub nakładek. Jeżeli chcesz spróbować wybielania i potrzebny Ci obecnie sprawdzony dentysta Chotomów to miejsce, gdzie taki zabieg przeprowadzisz w wielu gabinetach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *