Wypad pod namiot. Jak się przygotować?

2018-03-22 2:16:34

Dla wielu osób, zwłaszcza tych lubiących wygodę, spanie w namiocie może wydawać się wyjątkowo nieatrakcyjne. Jeśli jednak człowiek zaopatrzy się w odpowiedni sprzęt, taki nocleg „pod chmurką” może okazać się wspaniałym pomysłem. W końcu namiot pozwala przebywać bliżej natury, a do tego sprzyja oszczędzaniu. Namioty uwielbiane są także przez dzieci, ponieważ dzięki swojej specyficznej konstrukcji dają najmłodszym poczucie bezpieczeństwa, wyzwalają kreatywność, uczą samodzielności czy pozytywnie wpływają na koncentrację. Co warto wiedzieć o namiotach, aby zaopatrzyć się w dobry model?

 

 

Namiot może być schronieniem na noc albo pełnić rolę jedynie zabawki dla dziecka. Jego przeznaczenie jest więc niezwykle ważne w odniesieniu do zakupu. W przypadku namiotów kempingowych czy na piesze wędrówki należy postawić na produkty sprawdzonych producentów, wytrzymałe i łatwe w rozstawieniu. Natomiast namiot dla dzieci, np. taki wstawiany do ogrodu, powinien być przede wszystkim kolorowy, o ciekawym designie, w kształcie wieży, samochodu, tipi czy domku.

Namiot turystyczny

Jeśli ktoś planuje urlop z noclegiem „pod chmurką”, musi zaopatrzyć się w porządny namiot turystyczny, najlepiej tunelowy. Tego rodzaju produkt idealnie nadaje się na kemping czy biwak, gdzie przebywa się głównie w jednym miejscu. Namioty turystyczne są dość spore, więc spokojnie zmieści się w nich nawet cała rodzina. Inaczej to wygląda w przypadku miłośników wędrówek i przemieszczania się np. na rowerze – wówczas najlepiej kupić namiot trekkingowy, lżejszy i poręczniejszy od namiotu turystycznego. Miłośnikom sportów ekstremalnych poleca się namioty ekspedycyjne, które można użytkować nawet w wysokich górach przy bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Do jakich reguł warto się zastosować, kupując namiot?

  1. Na kemping przyda się namiot nieco cięższy, bardziej stabilny. Na dalsze wyprawy poleca się lekkie namioty kopułowe. Są drogie, ale świetnie spełnią swoją rolę.
  2. Można wybrać namiot ze stelażem aluminiowym lub z włókna szklanego. Pierwsze rozwiązanie jest droższe, ale też bardziej wytrzymałe i lżejsze.
  3. Dobry namiot powinien być wodoodporny. Jeśli istnieje szansa, że w miejscu docelowym będzie dużo padało, wówczas można zaopatrzyć się w model o wodoodporności nawet 3000 mm słupa wody. Najlepiej wybrać też namiot z tropikiem z poliestru.
  4. Komfort użytkowania namiotu z pewnością zapewnią dodatkowe kieszenie, specjalne przegródki, okna czy wygodny przedsionek w przypadku namiotów tunelowych.

Namiot dla dzieci

Nie tylko dorośli lubią przebywać pod namiotem. Dla dzieci to także wspaniała zabawa. Dlatego też producenci namiotów mają w swojej ofercie również produkty dla najmłodszych, niezwykle kolorowe i o różnorodnych kształtach, przeznaczone do ogrodu, na plażę czy nawet do domu. Jaki namiot dla dzieci najlepiej wybrać? Przede wszystkim dopasowany do zainteresowań pociechy. Bez wątpienia dzieci uwielbiają bajki, więc zakup namiotu nawiązującego do nich designem zawsze będzie dobrym pomysłem. Ponadto dobrze jest zaopatrzyć się w namiot dla dzieci z tunelami, aby umilić najmłodszym zabawę.

Pomimo tego, że wakacje w hotelu czy apartamencie to gwarancja komfortu, wielu miłośników przyrody decyduje się jednak na spanie pod namiotem. Potrzebne jest jednak do tego właściwe wyposażenie. W sklepach bez problemu znaleźć można przestronne i stabilne namioty turystyczne tunelowe dla całej rodziny czy lekkie i funkcjonalne namioty trekkingowe dla piechurów, entuzjastów wspinaczek i rowerzystów., dodatkowo warto rozważyć zakup następujących: śpiwór, kubek termiczny, latarka. Dzieci także nie będą narzekać – producenci oferują najmłodszym specjalne namioty do zabawy w kształcie samochodu, domku czy zamku, które można wstawić do ogrodu czy rozłożyć w pokoju.

Komentarze

2 komentarze

  1. Zbigniew Mitoraj odpowiedz

    Bardzo duży wybór namiotów jest w sklepie, a właściwie porównywarce cenowej Ceneria. Biwakowe, wyprawowe,, rodzinne, można w bardzo prosty sposób zawęzić wyszukiwanie co do przeznaczenia i ceny, wyszukać akcesoria http://www.ceneria.pl/kategoria/namioty,1 Ja tam często kupuje produkty po cenie, porównywarka odsyła mnie do odpowiedniego sklepu, gdzie mogę dokonać zakupu

  2. Sandra odpowiedz

    Taką porą jak teraz mamy -wczesna wiosna – dobrze jest mieć ciepły śpiwór bo choć w dzień jest kilkanaście stopni to w nocy morze wciąż zdarzyć się przymrozek. Ja mam na zimę namiot z Regatta.pl – podobno wytrzymuje nawet do -18stopni ale komfortowo jest właśnie w nim na takie +5 do +10, oczywiście ubranym! :))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *