Facebook


Wypadek przy przedszkolu. Dziecko przewieziono do szpitala

2016-04-20 2:26:22

Do wypadku doszło w poniedziałek 18 kwietnia około godziny 16.00. Z relacji policjantów wynika, że dziecko idąc chodnikiem przed swoim ojcem nagle wybiegło na jezdnię. Inaczej sytuację opisuje świadek zdarzenia.

Według informacji, jakie uzyskaliśmy w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie ojciec szedł z dzieckiem chodnikiem przy ul. Sienkiewicza w pobliżu przedszkola “Chatka Puchatka”.

– W pewnym momencie 2,5-letnie dziecko wtargnęło przed samochód. Kierowca pojazdu zdążył wyhamować – mówi Emilia Kuligowska z KPP w Legionowie. Dziecko uderzyło się jednak o jezdnię, dlatego zdecydowano się na przewiezienie go do szpitala. Ojciec został ukarany mandatem karnym, bowiem według art. 43. ustęp 1. dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.

Inaczej sytuację opisuje jeden ze świadków tego zdarzenia. Według niego kierowca próbujący zaparkować auto najechał na stopę dziecku, które ojciec odbierał z przedszkola. Mężczyzna zauważa, że opisane miejsce jest niebezpieczne. – Parkujące samochody nie zostawiają w ogóle miejsca dla pieszych, zwłaszcza w okolicach sklepu z artykułami remontowymi i do ogrodu, przedszkola czy znajdującej się tam kawiarni. Piesi muszą poruszać się jezdnią lub przemykać pod samym murem budynku, gdyż brak jest możliwości swobodnego przejścia – informuje. – To nie jedyne takie miejsce w Legionowie. Podobnie jest przy sklepie zoologicznym naprzeciwko dworca PKP, podobnie wygląda parking przed sklepem Hetman na Jagiellońskiej, tak samo zaprojektowano parkingi przed nowo otwartymi marketami Lidl czy Netto. Nie przewidziano tam w ogóle miejsc do poruszania się pieszych, co stwarza szczególne zagrożenie w przypadku mniejszych dzieci, których cofający kierowca zwyczajnie nie ma szans zauważyć – dodaje mężczyzna.

MaCh

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *