Wyprzedaż rocznika – co warto wiedzieć o noworocznych wyprzedażach aut?

2017-04-27 5:39:29

Nawet kilkadziesiąt tysięcy oszczędności na samochodzie? To możliwe, jeżeli uda nam się trafić na dobrą wyprzedaż. W okolicy Nowego Roku niemalże wszędzie możemy natknąć się na reklamy o wyprzedaży rocznika w salonach dealerskich. Dlaczego możemy zaoszczędzić tak dużo?

 

 

Sprzedaż nowych samochodów w Polsce nie jest zbyt dobra. Stale do dyspozycji mamy wiele różnych pojazdów prosto z fabryki, ale kupujemy je rzadko, ponieważ po prostu kosztują sporo. Jednak wtedy, gdy dealer zaczyna proponować specjalne obniżki, warto zapoznać się z jego ofertami, ponieważ można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Jakie auta czekają na wyprzedaży?

Rzeczywiście, razem z noworocznymi wyprzedażami możemy zapłacić znacznie mniej za nowe auta. Jednak musimy pamiętać o tym, że nie zawsze znalezienie idealnego modelu za niską cenę jest tak łatwe, jak może się wydawać.

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że wyprzedaże dotyczą wyprodukowanych już aut, w konkretnych wersjach, dlatego nie mamy tak szerokiego wyboru. W związku z tym nie zawsze uda nam się trafić na model, który będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Gdy jednak poszukujemy modelu, który nie jest już dostępny na wyprzedaży, lepiej kupić go nowego rocznika.

Ile możemy oszczędzić?

Trudno też jednoznacznie wskazać, jak dużo możemy zaoszczędzić. W reklamach producenci często podają informację „Upust aż do 20 000 złotych”. Wobec tego nie oznacza to wcale, że będziemy mogli zaoszczędzić aż tyle. Najwyższe rabaty dotyczą samochodów drogich na starcie, kosztujących nawet ponad 100 000 złotych. Wobec tego powinniśmy zawsze sprawdzić, co do zaoferowania ma dealer.

Oczywiście, pojawia się też jeszcze jedna kwestia – rocznik auta. Kupując auto z wyprzedaży z poprzedniego rocznika musimy pogodzić się z tym, że automatycznie będzie on traktowany jako starszy, a tym samym może wpływać to na jego wartość. Jednak wtedy, gdy kupujemy auto na lata, nie powinniśmy się tym przejmować.

Sprawdź już teraz, co oferuje dealer Ford Warszawa oraz w innych miastach, aby znaleźć dla siebie najlepsze auto na wyprzedaży!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *