WYWIAD. Prezydent wyciąga rękę do PiS-u… po pieniądze.

2020-11-17 9:18:52

Prezydent Smogorzewski wyciąga rękę do radnych PiS i zachęca ich do “współpracy”. Zapewnia, że taką postawę “wynagrodzi” realizacją ich wniosków do budżetu, inaczej nie mają na co liczyć. Za “wzór” stawia radnych (z PO i PS), których wnioski realizuje

Gdyby Rząd PiS stawiał takie warunki Prezydentowi Smogorzewskiemu, mnóstwo inwestycji w Legionowie nigdy by nie powstało! On sam będąc w opozycji do obecnego rządu, chętnie “wyciąga rękę” po środki, które Rząd PiS, w wielomilionowych kwotach, w ciągu 2 lat przeznaczył na legionowskie inwestycje.

To i Owo: Pana Pytanie do prezydenta wywołało żywiołową dyskusję. Czego dotyczyło?

Artur Pawłowski: Zbliżamy się do przyjęcia budżetu na rok 2021. Dlatego zapytałem o to, co musi zrobić radny żeby propozycje, które zgłasza na komisjach lub do budżetu w imieniu mieszkańców zyskały uznanie w oczach Prezydenta?

TiO: Każda propozycja służąca mieszkańcom powinna zyskiwać akceptację!

 AP: Okazuje się jednak, że Pan Prezydent ustanowił… dodatkowe  “nieformalne kryteria” i określił je mianem współpracy. Dodał, że jeśli ktoś wybiera rolę opozycji, to nie może liczyć na realizację swoich pomysłów i jedynie tak zwani “radni współpracujący” (według Prezydenta) mają na to szansę. Jednak samemu, będąc w opozycji do rządu, chętnie wyciąga do niego ręce po pieniądze, a mimo uzyskiwanego wsparcia krytykuje rząd i wylewa złe emocje na radnych PiS.

TiO: Na czym ta współpraca miałaby polegać?

AP: Na popieraniu wszystkich pomysłów, ale przede wszystkim tych związanych z dogęszczaniem miasta. To one wywołują nasz sprzeciw, ponieważ wiemy, jak dogęszczanie Legionowa oceniają mieszkańcy. Pozostałym propozycjom nigdy nie sprzeciwiamy się dla tzw. zasady. Dlatego nie wiem, co Pan Prezydent mógłby mieć jeszcze na myśli.

TiO: Mówiąc krótko chce się Wam zamknąć usta?

AP: Zdecydowanie tak! Bezpośrednio wyraził to najmłodszy radny z drużyny Prezydenta, “pouczając” znacznie starszego od siebie radnego opozycyjnego: “żeby się odczepił, bo nie jest do niczego potrzebny i dał wszystkim spokój”.

TiO: Jak taką postawę usprawiedliwić?

AP: Radni Prawa i sprawiedliwości nie tylko popierają wszystkie dobre pomysły dla miasta. Przewodniczący Andrzej Kalinowski skutecznie pozyskuje z administracji rządowej pieniądze na realizację inwestycji w Legionowie. Flagowe inwestycje w mieście to zasługa i determinacja ministra Mariusza Błaszczaka: żłobek na os. Kozłówka, szpital, basen, sztuczne boisko, strażnica; za chwilę: budowa sali gimnastycznej przy szkole nr 2, przeprawa pod torami Polna Kwiatowa czy nowy budynek sądu. Rząd rekompensuje również straty spowodowane niższymi wpływami z podatków! Tymczasem nam odmawia się realizacji podstawowych wniosków: wiaty przystankowej, lustra na skrzyżowaniu, progów wyspowych czy oświetlenia przejść dla pieszych. Tak nie wygląda “współpraca”!

TiO: Jakiego rzędu kwoty Rząd PiS przeznaczył dla Legionowa?

AP: Chcę oficjalnie zapytać ile pieniędzy ze środków rządowych wpłynęło na realizację inwestycji na terenie Legionowa w ciągu ostatnich dwóch lat. Mam nadzieję, że odpowiedź zakończy niepoważne wypowiedzi, którymi “współpracujący radni” i Prezydent karmią Mieszkańców. Nikt nie jest ślepy i wie jak wiele Rząd PiS robi dla naszego miasta, a przed nami jeszcze 3 lata. Więc warto “współpracować”.

TiO: Dziękuję za rozmowę.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *