ZA MIEDZĄ. Nie chcą ratować portu w Modlinie! Francuska firma odesłana z kwitkiem

2021-04-26 7:21:10

Francuska firma Egis była zainteresowana odkupieniem części udziałów lotniska Warszawa/Modlin. Pomogłoby to portowi utrzymać się, bez konieczności zamknięcia się na dobre. Niestety rządowa spółka Polskie Porty Lotnicze nie jest zainteresowana tego typu rozwiązaniem


Jak informuje „Puls Biznesu” państwowy udziałowiec nie zgadza się na żadne rozwiązania, które mogłyby pomóc przetrwać lotnisku w Modlinie ten trudny czas. Lotnisko nie może liczyć ani na covidowe wsparcie, ani na dofinansowanie ze strony województwa mazowieckiego. Z kwitkiem zostali odesłani również przedstawiciele francuskiej firmy Egis, która zarządza już siedemnastoma lotniskami na całym świecie.
Przypomnijmy, że udziałowcami Portu Lotniczego Warszawa-Modlin są: Urząd Marszałkowski (36,17%), Agencja Mienia Wojskowego (31,56%), Polskie Porty Lotnicze (27,86%), samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego (4,41%). Firma Egis chciała objąć 20-25% udziałów i zainwestować ok. 10-20 mln euro na rozwój lotniska. Firma chciałaby mieć również wpływ na zarządzanie, więc interesują ją tylko udziały od decydujących partnerów, czyli rządowych PPL i AMW.
Jednak zgodnie ze strategią PPL nie są planowane żadne dezinwestycje w spółkach zależnych zarządzających polskimi portami lotniczymi. Dotyczy to także Modlina. Zatem PPL nie wyraża zainteresowania propozycją Egis nabycia udziałów należących do przedsiębiorstwa. Samorząd województwa mazowieckiego i Nowego Dworu Maz. są bardzo zainteresowane podjęciem z firmą Egis współpracy. Natomiast PPL nie zgadza się na dopuszczenie zewnętrznego partnera, a nawet nie chce się z Francuzami spotkać na rozmowę. Inwestor zapowiada jednak, że będzie próbował spotkać się ze wszystkimi udziałowcami, aby przedstawić swoją ofertę.

EG

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *