Za takie otwarcie może grozić zamknięcie…

2020-05-02 4:47:55

Po ponad 6 tygodniach zamknięcia pierwszy dzień otwarcia legionowskiego targowiska organizacyjnie wyglądał tak, jakby ktoś chciał udowodnić, że targu w Legionowie otworzyć się nie da. Tymczasem, taka postawa wystawia złą ocenę Zarządcy targu. Liczymy na szybką reakcję i wyciągnięcie wniosków.

Widać było dużą dyscyplinę wśród sprzedających i tylko nieco mniejszą wśród kupujących (przechodzenie blisko siebie czy zachowanie wymaganej odległości w kolejce może się nie zawsze udać w wąskich alejkach). Nie można mieć jednak o to pretensji.

Nie było żadnych trudności z wejściem na targ. Spodziewanych kontroli, ani liczenia wchodzących na targ osób nie było zbyt wiele. Przez niepilnowane wejścia można było w każdej chwili i z każdej strony wejść na targowisko.

Nie mam o to żalu do pracowników KZB, odniosłem raczej wrażenie, że zostali pozostawieni samym sobie, bez jasnych wytycznych. A takie wytyczne określił sanepid i mieszkańcy, których uwagi w formie interpelacji złożyło w kwietniu 6 radnych (Kalinowski, Koryś, Petryka, Pawłowski, Traczyk, Skierkowska).

Mieszkańcom i sprzedawcom zależy na otwartym targu dlatego oczekujemy od KZB, że poprawi organizację nie dając powodów do ponownego zamknięcia targowiska.

Artur Pawłowski

Komentarze

18 komentarzy

 1. Mart odpowiedz

  Śmiertelność cos tam 0,01-0,09%, a paniki jak przy wybuchu reaktora jądrowego

  1. Victor odpowiedz

   A Ty w której części procentów chcesz być? w tej 0,01-0,09% czy w tej reszcie do 100%? Odpowiedź jest chyba jasna, więc sarkazm wydaje się zbyteczny. Jak się nie ma co sensownego do powiedzenia ( a Tobie to się rzadko zdarza na tych forach), to może trochę pomilczeć i pomyśleć? Pozdrawiam Mart

   1. Mart odpowiedz

    A pytanie o to, w ktorym przedziale chca sie znalezc, zadaj tym wszystkim, ktorzy umieraja wlasnie w swoich domach, oraz w samotności, w domach opieki, na cukrzyce, raka, z powodu odleżyn itd. Paraliż nie zostal spowodowany wirusem, paraliż zostal spowodowany paniką, i pochodnymi jej decyzjami. Zamkniecie Polakow nie służy niczemu dobremu. Do zgonow jako ofiary wirusa nalezy wiec wliczyć wszystkich, ktorzy w normalnie funkcjonujacym Panstwie, nadal by zyli, nie bankrutowali, nie popadali w depresje, nie zapadali na choroby z powodu izolacji. Chcesz wszystkim wlepiać mandaty, bo nie noszą maseczek, to pozabieraj im tez samochody, bo moga nimi kogos potracic i zabić. Prewencyjnie załóż kajdany każdemu, kto wyda Ci sie chocby tylko podejrzanym, o zakażenie wirusem. Jeszcze moment, i będziemy mieli sytuacje, w ktorej kazda choroba inna niz covid-19, bedzie objawem.
    Znasz objawy i przebieg choroby wywoływanej przez wirusa ebole? Od dziesiątek lat nie ma lekarstwa, a procent przeżywalności jest odwrotny do koronawirusowego. I co, nie boisz sie? A powinieneś. Tak samo jak powinienes obawiac sie pijanego kierowcy. I utraty pracy. Albo choroby nowotworowej. I tysiąca innych rzeczy… Ale z jakiegos powodu zdecydowales, ze tylko nowy wirus z Chin jest powodem, dla ktorego nalezy wszystko pozamykać, karać mandatami, i mówiąc wprost, pozbawić wszystkich, prewencyjnie, podstawowych praw. Wiec, gdy bedziesz nastepnym razem chciał kogos znow uciszac, to najpierw sam zastosuj sie do swojej rady, i pomyśl, nawet i dwa razy, kogo chcesz chronic? Swoje cztery litery przed wirusem z informacji medialnych, czy moze jednak większą grupę ludzi, starszych i młodszych, przed skutkami politycznej poprawności.
    Nie twierdzę, ze wirusa nie ma. Twierdzę, że media i politycy, takze lokalne glupki, nakręciły i nakrecaja spirale paniki, a gdy ta zastępuje rozsądek, to robi sie wówczas groźnie.
    P.S. Znajomy pracuje w “służbie zdrowia”, i cieszą się tam, bo mają o 60% mniej roboty, bez przyjmowania przypadkow nie kwalifikujących sie jako covid-19. Wszystkie te “namolne” starsze Panie nie ida sie leczyc, tylko siedzą w domach, dalej płacąc podatki na “służbę”, ktora powinna wokół nich skakać, za to, ze całe swoje życie pracowały, i całe swoje życie na nią płaciły. A teraz mają siedziec w domu i czekać… Na co? Ano, na wpis do statystyki.

   2. Mart odpowiedz

    Przykro mi Victor, ze dałeś sie wmanewrować w panikę koronaświrusową, bo wydawałeś sie do tej pory myśleć i czuć jak wolnościowiec. I z tego co pamiętam, to raczej pozytywnie komentowales moje wpisy. Ale cóż…

    1. Victor odpowiedz

     Mart, jasne że pozytywnie, lubię Twoje komentarze, są celne, poza tym jednym przypadkiem braku empatii. Ale nic się nie stało, pisz dalej stary, lubię to. pozdrawiam

     1. Victor

      Mart, to prawda że się boję. Tak sie sklada, że znalem paru co się nie bali. JUŻ ICH NIE ZOBACZĘ

     2. Mart

      Victor, empatia powinna działać w obie strony. Co opisałem w swoim przydługim komentarzu powyżej. Jak czytam Twoje wpisy pod wpisami buraka Kwiatkowskiego i spanikowanego Mikiego, o podobnym wydźwięku, to wybacz, ale powinienes być rozsądniejszy od tych dwóch.
      Pozdrawiam.

 2. Prawda Legionowska odpowiedz

  Nie Urząd, nie sanepid ani inny urząd nie ponosi odpowiedzialności za to. Odpowiedzialność ponoszą wyłącznie ludzie. To ludzie nie noszą rękawiczek, ani maseczek. Wokół bloków, rodzice z dzieciakami biegają, dzieci się razem bawią, sąsiedzi razem piwkują, bez maseczek, bez zachowania odległości i robią zbiorowisko 20 osób. To starsza Pani wpycha się na inną Panią w kolejce. Upilnuje się wszystkich? Nie. Fakt prewencja by się przydała i parę mandatów, aby inni się nauczyli i przestraszyli. Ale jeszcze takiej prewencji na świecie nie ma, która jest skuteczna.Bo zaraz będzie, że Prezydent zarabia na mandatach i będzie fala hejtu na takie coś. Bądźmy odpowiedzialni za siebie i zwracajmy uwagę w koło, ale zazwyczaj to się skończy, że poleci wiązka łaciny. Są ludzie i i ludziska oraz parapety co do nich nic nie przemówi do rozsądku. Ludzie to wy zacznijcie myśleć w czasie jakim mamy. Co do targowiska nie umiesz przyjąć zasad, nie idź.

 3. COVID19 odpowiedz

  JA VIRUS CIESZĘ SIĘ GDY NIE DBACIE O HIGIENĘ, NIE MYJECIE RĄK, NIE NOSICIE MASEK, NIE ZAKŁADACIE RĘKAWICZEK, BRUDNYMI ŁAPAMI PRZECIERACIE OCZY I OBLIZUJECIE BRUDNE ŁAPY. ZBIERACIE WIRUSY I ROZDAJECIE JE DOOKOŁA. RÓBCIE TAK DALEJ A SZLAG JASNY WAS TRAFI SZYBCIEJ NIŻ SIĘ TEGO SPODZIEWACIE. DO ZOBACZENIA NA CMENTARZU !!!

 4. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Ja się na tym nie znam, ale zepchnięcie całej odpowiedzialności za zachowania kilkuset klientów i sprzedawców na kilku pracowników KZB nie załatwia sprawy. Gdzie w tym czasie była policja, straż miejska, inspekcja sanitarna, inspekcja pracy ? Szanowni państwo, zza biurek świat wygląda pięknie. Gorzej z pracą w terenie na styku z oporem klientów i sprzedawców. Straż miejska i policja schowani w radiowozach poza targowiskiem, urzędasy z inspekcji sanitarnej i inspekcji pracy obwarowani w budynkach do których nie ma dostępu. Może prezydent weźmie się do roboty i pogoni to towarzystwo zza biurek do działań w terenie. Maseczki na ryj i do roboty !!!

  1. Victor odpowiedz

   Panie Kwiatkowski, masz Pan racje, gdzie jest policja i SM? Szlag mnie trafia jak widzę na mieście całe stado gamoni bez masek albo z maskami na brodzie i nikt nie reaguje. Nie wiem czemu nie sypią się mandaty tylko władza udaje że jest i że działa. Powinny sie sypać mandaty jeden za drugim, wtedy towarzystwo by się ogarnęło.A tak jedni udają, że stosują się do prawa a drudzy udają, że prawo egzekwują. I śmieszne i straszne.

  2. Kowalski z Bożej Woli odpowiedz

   Smogorzewski jest tylko tam gdzie może brylować i ktoś mu za to klaszczę.
   To handlarze podnoszą larum o tym jak bardzo jest potrzebne targowisko i to właśnie oni powinni być odpowiedzialni za porządek w swoim miejscu pracy. Inna sprawa, że obostrzenia są nam tak potrzebne jak afrykańskim dzieciom szczepionki, kiedy są głodne i spragnione…
   Wracając jeszcze do Smogorzewskiego dostał szable od Grabca, to może by zbojkotował wybory?

   1. Mart odpowiedz

    Nie zbojkotował, wspierał w boju Kidawe tak mocno i ochoczo, że teraz zamienił ją i wspiera Holownie. Wiec nadal i śmieszno, i straszno 🙂 Nie ma to jak wierność ideałom partyjnym 😉 Janek dalby sie za Kidawe pokroić… Oficjalnie 😉

   2. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    Jak na dzisiaj (4 maja) jest prawie 700 zmarłych i 14 000 zarażonych wirusem, więc obostrzenia są nam jednak potrzebne. Jak złapiesz wirusa, zobaczymy co waść powiesz.

    1. Kowalski Bożej Woli odpowiedz

     Panie Kwiatkowski, eksperci w dziedzinie wirusologii wypowiadają się, że obostrzenia i izolacja w żaden sposób nie uchroni nas przed koronawirusem. Izolacja powoduje jeszcze więcej kłopotów niż sam wirus. Obniża odporność, która w większości przypadków chroni właśnie przed zachorowaniem. Zresztą o czym My mówimy, sam Minister Zdrowia niejaki Szumowski w połowie marca nabijał się z Polaków, którzy chodzili w maseczkach, a półtora z miesiąca później nakazał wszystko biegać w maskach… Teraz pytanie do douczył się? Czy któryś ze znajomków zaczął masowo produkować maseczki?

     1. Kwiatkowski z Legionowa

      Pana wybór, iść w masce czy bez maski, między obcych ludzi ? Ekspertów w dziedzinie wirusologii mamy obecnie aż nadto, tak samo jak ekspertów lotniczych zaraz po Smoleńsku. Szumowskiemu doradzają konsultanci krajowi w dziedzinie wirusologii – też eksperci. Jak na razie wszyscy eksperci, do kupy razem wzięci, nie wynaleźli szczepionki, tylko snują różne teorie, wizje i pomysły. Moim skromnym zdaniem ograniczenie przebywania, wśród zarażonych wirusem jest najlepszym rozwiązaniem, a krótkotrwałe noszenie maseczek przez jednych i drugich zmniejsza ryzyko zachorowania. Proszę mi nie mówić, że izolacja nic nie daje. Na całym świecie, szpitalach zakaźnych, nikt nie pójdzie między chorych bez osobistego zabezpieczenia i izolacji. Czy tam izolacja powoduje jeszcze więcej kłopotów niż sam wirus ?

 5. Edyta odpowiedz

  Byłam po 9.00. Panowie na wejściu byli, ale tylko byli. Nie reagowali na nikogo. Ludzie raczej w maseczkach, rzadziej w rękawiczkach. Dramat. Jeden na drugim. Sprzedający ok : w maseczkach, rzadziej rozstawieni. Kupujący niestety nie potrafią się zachować. Pani , choć byłyśmy we dwie przy stoisku, weszła na mnie. Ja się odsunęłam , a pani nadal na mnie wisiała… Najgorsi starsi ludzie . No i przeraziły mnie kobiety z dziećmi. Szok. Po co ciągnąć tam dziecko? Szkoda, bo lubię targ i tą atmosferę, jednak uważam, ze miasto nie zabezpieczyło targu, absolutnie nic. Gdyby byli chętni nawet drugie 1000 osób też by weszli, bo nikogo to nie obchodziło. Nikt nie reagował. Zostaję z zakupami w hipermarketach i w warzywniakach niestety. Szybko na targ nie pójdę.

  1. Krzysiek odpowiedz

   W zasadzie w sklepach tez juz nikt nie kontroluje liczby osób. Mowa oczywiscie o dyskontach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *