Zadziwiająca niemoc, czyli brak kompetencji. KRÓTKO I NA TEMAT

2022-03-03 7:33:27

Radni popierający prezydenta Smogorzewskiego kolejny raz uchylają się od zajęcia jasnego stanowiska w sprawie, która trafia pod obrady Rady miasta. Twierdzą, że nie mają odpowiedniej wiedzy i kompetencji?


Od ponad 3 miesięcy prezydenccy radni wymigują się od odpowiedzi na pytania zadane przez jednego z mieszkańców. Chodzi o to, czy powstające w Legionowie budynki szeregowe, na terenach zabudowy jednorodzinnej, realizowane są w zgodzie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Radni, którzy czuli się kompetentni, do uchwalenia planu przestrzennego, teraz twierdzą, że nie mają kompetencji aby stwierdzić czy to co jest budowane, jest z tym planem zgodne.
Teraz uznali, że nie mają również odpowiedniej wiedzy, aby poprzeć wniosek mieszkańców ul. Kozietulskiego, którzy sprzeciwiają się wydaniu pozwolenia na powstanie budowli, która z planem przestrzennym ich zdaniem jest niezgodna. Jaki znaleźli sposób, aby nie musieć zająć w sprawie jednoznacznego stanowiska? Jak zwykle dzielą włos na czworo. Zawsze tak robią, kiedy sprawa jest niewygodna i nie dostali od swojego pryncypała polecenia, aby ją załatwić.
Dywagują, spierają się o procedury. Czy mogą zająć się daną sprawą czy też nie mogą, czy mogą podjąć uchwałę albo inne stanowisko, czy też nie powinni tego robić. Czy na pewno oni mają się tym problemem zajmować, czy raczej powinien zrobić to ktoś inny. Pytają czy aby przepisy im nie zabraniają pracować, czy mają podstawę prawną, a może jednak jej nie mają. Wszystko robią, byle tylko merytorycznie nie zająć się daną sprawą.
Najchętniej prześlą sprawę do jakiejś komisji albo gdzie indziej „w diabły”. Jednym słowem wiecznie uprawią tzw. spychologię.
Ktoś, kto z boku przygląda się ich działaniom, z pewnością może dojść do przeświadczenia, że niektórym z nich brakuje podstawy prawnej, nawet do tego aby zacząć samodzielnie myśleć…

Paweł Szyling

Komentarze

6 komentarzy

 1. Krzysztof Książek odpowiedz

  Smogorzewski to zwykły CHAM
  MOGĘ TO UDOWODNIĆ o ile TiO
  wydrukuje moje uzasadnienie.
  Krzysztof Książek

 2. Daro odpowiedz

  Legionowo to nie miasto, to stan odmiennego niestety stanu umysłu.
  Część radnych którzy głosowali za zmianami w planie zagospodarowania przestrzennego i które to zmiany zatwierdzili teraz nie wiedzą już czy mają kompetencje do oceny budynków które powstają na skutek ich działań i na które wyrazili zgodę
  Ktoś potrafi to zrozumieć, spychologia trwa dalej, niedługo okaże się że nie ma o czym dyskutować bo wszystkie rodowe srebra zostaną wyprzedane i zajęte na poczet “zrównoważonego rozwoju” jak tę patologię nazywa referat propagandy

 3. Victor odpowiedz

  W normalnym świecie brak kompetencji w pracy jest wystarczającym powodem do zwolnienia z obowiązków i rozwiązania umowy. Jak widać u nas nie jest normalny świat, jest to świat wykreowany przez Romcia, gdzie działają inne reguły.

  1. Bartłomiej odpowiedz

   @Victor: jeżeli uważasz, że Polska to “nie jest normalny świat” to wyprowadź się do Rosji i posmakuj tego ich “normalnego” świata.

   1. Krzysztof Książek odpowiedz

    Smogorzewski to zwykły CHAM.
    MOGĘ TO UZASADNIĆ o ile TiO.moje dane wydrukuje. Krzysztof Książek

   2. Victor odpowiedz

    Bartłomieju podżegaczu, a gdzie napisałem że chodzi o całą Polskę??? Ja napisałem onaszym legionowskim grajdołku ulepionym przez Romcia przez ostatnie 20 lat. Jak tego nie kumasz to trudno, Twój kłopot. Kto Ci dal prawo mówić mi co mam robić a co nie???? Jeżeli nie umiesz lub nie chcesz się komunikować na sposób normalnych ludzi to idź do “czubków” , tam się dogadasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *