Odnaleziono ciało biegacza

2016-07-14 10:37:41

Wczoraj wieczorem tj. 13 lipca, pomiędzy 19 a 21, zaginął 51-letni mieszkaniec Wieliszewa, który wyszedł jak co dzień pobiegać. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano duże siły w tym psa tropiącego i policję z komisariatu rzecznego. Niestety poszukiwania zakończyły się dziś nad ranem, wraz z odnalezieniem ciała biegacza przy Wodociągu Północnym.

– Wczoraj wyszedł, od 19 do 21 zawsze biegał, ale niestety nie powrócił. Rodzina poinformowała nas o takiej sytuacji wczoraj krótko przed północą. Zaginięcie oficjalne zostało przyjęte. Szukaliśmy go w nocy, dzisiaj od rana znowu go szukamy. Zaginął 51-letni mężczyzna, szczupły, wysoki 190 cm, krótkie włosy, szatyn z wychodzącą siwizną, oczy zielone, ubrany na sportowo w koszulkę, spodenki i buty niebieskie. Mężczyzna trenował bieganie na terenie Wieliszewa. Do poszukiwań zaangażowani są teraz policjanci, strażacy, pies tropiący. Szukamy go zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Pomagają nam w tym policjanci z komisariatu rzecznego – poinformowała z samego rana (14 lipca) naszą redakcję podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Dzisiaj rano do akcji włączeni zostali druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Wieliszew, a także specjalnie zadysponowana Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza OSP Jabłonna z dwoma psami szkolonymi do poszukiwań osób zaginionych. Przeczesywali okolice wału na rzece Narew. Mężczyzna zwykle biegał w kierunku Zegrza. Zaginiony mężczyzna był biegaczem z grupy Wieliszew Heron Team, co nam potwierdził wójt Wieliszewa Paweł Kownacki z którym się znali. – Marek jest od nas z grupy Wieliszew Heron Team. Poprosiłem moich strażaków o pomoc i oni uczestniczą teraz oficjalnie w poszukiwaniach biegacza. Z tego co wiem, to moi koledzy z drużyny biegowej również mięli przyłączyć się do poszukiwań Marka. Nasz kolega zaginął mniej więcej w okolicach wału pomiędzy Zegrzem a wodociągami. To jest kawał faceta i pomimo 50-tki na karku, wygląda on lepiej jak niejeden 40-letni mężczyzna. Znamy się z drużyny. Czy miał jakieś problemy zdrowotne? Wątpię – powiedział jeszcze w trakcie poszukiwań wójt Wieliszewa Paweł Kownacki.

Poszukiwania biegacza zakończyły się tragicznie. Dziś, tj. 14lipca, po godzinie 10.00 dwie spacerujące po okolicy kobiety odnalazły ciało mężczyzny. – Potwierdzam zgon 51-letniego biegacza. Prokurator jest w drodze na miejsce. Nie mamy jeszcze takich informacji jak mogło dojść do zgonu mężczyzny. Ciało mężczyzny znaleźliśmy przy ul. 600-lecia przy Wodociągu Północnym w Wieliszewie – poinformowała Emilia Kuligowska.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *