Zagrożenie wybuchem, straż przyblokowana

2016-04-18 11:58:02

W piątek 15 kwietnia po godz. 20.00 mieszkańcy budynku przy ulicy Leśnej w Jabłonnie poczuli silny zapach gazu. Na miejsce wezwano dwa zastępy straży pożarnej, które jednak miały problem z dojazdem pod blok ze względu na zaparkowane wzdłuż wąskiej uliczki samochody.

W piątkowy wieczór, mieszkańców pobliskiego bloku przy ul. Leśnej w Jabłonnie zaniepokoił unoszący się mocno wyczuwalny zapach gazu. Na miejsce natychmiast przybyły dwa zastępy straży pożarnej z OSP Jabłonna i JRG Legionowo. Po przyjeździe strażacy sprawdzili specjalnym miernikiem, czy faktycznie ulatnia się gaz. Jak się okazało, detektor nie wykazał przekroczenia obecności gazów niebezpiecznych. Strażacy stwierdzili, że gaz najprawdopodobniej wydobywa się z instalacji gazowej w jednym z pojazdów zaparkowanych pod blokiem.

Fot. Jakub Janik

Fot. Jakub Janik

Trzeba również wspomnieć, iż samochody parkujące wzdłuż ul. Leśnej mocno utrudniły dotarcie na miejsce pojazdom straży pożarnej. Niestety jest to stały problem występujący na tej ulicy i ewidentnie wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców przy tego typu interwencjach. Tym razem obyło się bez tragedii.

JR

Fot. Jakub Janik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *