ZAKROCZYM. 2,5 promila alkoholu w organizmie wiceprzewodniczącego Rady

2018-11-26 3:50:55

Już w poniedziałek ma dojść do pierwszych zmian w zakroczymskiej Radzie Miasta i Gminy.

Wczoraj (piątek 23 listopada), w późnych godzinach wieczornych w Wólce Smoszewskiej (gm. Zakroczym) doszło do kolizji drogowej, podczas której zderzyły się dwa samochody marki mercedes. Jak informuje nowodworska policja, sprawcą będącym pod wpływem alkoholu, był 66-letni mężczyzna. Podczas kontroli okazało się, iż w wydychanym powietrzu ma blisko 2,5 promila alkoholu. Natomiast poszkodowany 31-latek był trzeźwy. Mundurowi pozbawili sprawcę prawa jazdy i nałożyli mandat. Jak udało nam się ustalić, sprawcą kolizji był obecny wiceprzewodniczący Rady Miasto i Gminy Zakroczym.

Radny, będący dotychczas wiceprzewodniczącym miejscowej Rady zachował się jednak honorowo i nie wypierał się zdarzenia. – Do stłuczki doszło 100 metrów od mojej bramy – wspomina. – Nie była to jakaś ruchliwa jezdnia, niemniej oczywiście ja byłem jej sprawcą. Nie powinienem po alkoholu siadać za kierownicę. Biorę za wszystko pełną odpowiedzialność i w najbliższy poniedziałek składam mandat radnego. Nie chcę być obciążeniem dla mojego komitetu wyborczego – dodaje obecny wiceprzewodniczący.  W tej sytuacji będzie konieczny wybór nowego radnego.

PK

 

Komentarze

1 komentarz

  1. Olga odpowiedz

    I taki gość ma szansę na to, że ludzie nie będą mu pluć w twarz. Odpowiedzialny za swoje czyny i prawdomówny to rzadkie cechy samorządowców – szczególnie “dwóch wspaniałych” z Nieporętu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *