Zalało Chotomów

2016-07-13 3:37:05

We wtorek 12 lipca w związku z intensywnymi opadami deszczu do godziny 21.00 strażacy z OSP Chotomów brali udział przy 6 interwencjach związanych z odpompowaniem wody opadowej. Chotomowski zastęp wyjechał do zalanych garaży, piwnic, czy też ulic.

Jak informują strażacy z OSP Chotomów, ich terenem działań w większości przypadków był objęty Chotomów, jedno zgłoszenie dotyczyło zaś Dąbrowy Chotomowskiej, gdzie przy ul. Kolejowej pompowali wodę z pomieszczenia gospodarczego. W Chotomowie odpompowali wodę z zalanych ulic (Piękna, Bagienna i Przechodnia), a dodatkowo odpompowali wodę z zalanych garaży przy ul. Bagiennej, oraz Kolejowej.

Strażacy przypominają, że za stan dróg odpowiadają samorządy (w zależności do kogo należy droga) i to właśnie w ich gestii jest odpompowanie nadmiaru wody z nawierzchni. Straż pożarna interweniuje do takich zdarzeń tylko w drodze wyjątku, na wyraźne polecenie dyspozytora. „Należy zauważyć, że odpompowywana woda musi gdzieś spłynąć, jednak zgłaszający nie zdają sobie z tego do końca sprawy, tak zanieczyszczonej wody nie możemy wpompować na zbiorniki naszych samochodów, konieczne jest przepompowanie jej w inne miejsce (np. nieużytki/polany).” – informuje OSP Chotomów.

oprac. JR, źródło i fot. OSP Chotomów

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *