Zastanawiasz się nad szkołą policealną? Mamy ciekawą propozycje!

2021-03-25 10:48:03
Osoby o artystycznych zainteresowaniach często obawiają się, że ich pasje oraz umiejętności nie gwarantują zdobycia zawodu, który da im satysfakcję oraz zapewni godziwe dochody. Odpowiedzią na takie obawy maturzystów oraz absolwentów szkół średnich może być kontynuacja nauki w policealnej szkole artystycznej, która przygotowuje do zawodów poszukiwanych na współczesnym rynku pracy.

 

Relacje mistrz-uczeń

Szkoła Rzemiosł Artystycznych KamArti to policealna szkoła artystyczna, wpisana do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Centrum Edukacji Artystycznej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Praktykowany tutaj system nauki mistrz-uczeń pozwala naszym słuchaczom zdobywać praktyczną wiedzę pod okiem doświadczonych specjalistów z branży, którzy, wielokrotnie nagradzani za swoje dokonania oraz cenieni za wyjątkowe umiejętności, stają się także nieustającym źródłem inspiracji oraz motywacji dla swoich podopiecznych, a z czasem – zawodowych partnerów.
Zapraszamy do nauki w ramach następujących specjalizacji:

Realizacje intermedialne

Wiele współczesnych spektakli czy koncertów to realizacje intermedialne (multimedialne).

Absolwenci kierunku zyskują umiejętności pozwalające im realizować małe spektakle, w trakcie których samodzielnie obsługują oświetlenie, dźwięk i multimedia. Współczesne wydarzenia artystyczne (spektakle, koncerty, eventy) wymagają od osób obsługujących najwyższej klasy sprzęt specjalistycznych kompetencji, które uzyskać można jedynie poprzez ćwiczenia pod okiem praktyków odnoszących sukcesy w swoim zawodzie. W ramach tej specjalizacji oferujemy zajęcia z:

Realizacji dźwięku

Umiejętność rejestracji, edycji oraz emisji dźwięku podczas przedstawień teatralnych, koncertów oraz innych wydarzeń artystycznych pomaga współtworzyć takie środki artystycznego wyrazu, które pomagają widzowi śledzić fabułę oraz odczytywać ukryte sensy przekazu.

Oświetlenia scenicznego

Umiejętne posługiwanie się światłem i dźwiękiem ma ogromne znaczenie podczas wszystkich wydarzeń artystycznych i komercyjnych. Światło wydobywa lub ukrywa elementy scenografii albo kostiumów, stając się narzędziem umożliwiającym doprecyzowywanie artystycznego zamysłu.

Multimediów

Wizualizacje multimedialne – materiały video oraz projekcje emitowane na rozmaitych nośnikach – na dobre weszły już do kanonu artystycznych środków wyrazu. Umiejętne i kreatywne posługiwanie się wysokiej klasy nowoczesnym sprzętem umożliwia pracę przy każdym artystycznym i komercyjnym projekcie.

Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku

Jeśli lubisz modę, masz zmysł estetyczny, wyczucie stylu, kochasz tworzyć stylizacje, zajmować się makijażem i charakteryzacją, jest to specjalizacja stworzona dla Ciebie. Kończąc naukę na kierunku Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku będziesz umiał stworzyć projekt wizerunku bohatera sztuki teatralnej, filmu, serialu, reklamy, sesji fotograficznej, kampanii wyborczej, będziesz również swobodnie poruszać się w kreacji wizerunku w biznesie.

Techniki scenograficzne

Celem zajęć w ramach tej specjalizacji jest zapoznanie się z podstawami warsztatu teatralnego, konstrukcją scen, właściwościami tworzyw i umiejętnością ich wykorzystania. Chcemy naszych słuchaczy uwrażliwić na bogactwo form i możliwości kreowania przestrzeni na różne potrzeby. Obecnie przestrzeń sceniczna służy nie tylko spektaklom, ale również koncertom, wystawom czy eventom biznesowym, a umiejętności zdobyte w ramach tej specjalizacji przydają się także w pracy w przestrzeniach publicznych, muzealnych czy handlowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *