ZDROWIE. Leczenie otyłości w szpitalu w Legionowie

2022-07-21 6:47:09

W Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Legionowie Wojskowego Instytutu Medycznego rozpoczęto realizację programu KOS-BAR – chirurgicznego leczenia pacjentów z otyłością patologiczną

Do zabiegów będą kwalifikowani chorzy, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi powyżej 40 kg/m2 lub powyżej 35 kg/m2 przy współistnieniu innych schorzeń, takich jak np. nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca.

Program KOS-BAR zakłada kompleksową, koordynowaną opiekę nad pacjentem, realizowaną przez wielospecjalistyczny zespół, w skład którego wchodzą chirurg, internista, dietetyk, psycholog i fizjoterapeuta. Leczenie operacyjne poprzedzone będzie przygotowaniem pacjenta według indywidualnie stworzonego planu opieki, który obejmował będzie także okres po zabiegu, aby zapewnić jak najlepsze długotrwałe efekty terapeutyczne.

Kwalifikacja chorych odbywa się w Poradni Chirurgii Ogólnej i Chorób Piersi Szpitala w Legionowie – tel. 261-866-204 w godz. od 10:00 do 13:00.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

 

Fot. Freepik.com

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Otóż to ! . Przydałbym się artykuł w kodeksie karnym: Kto chodzi po ulicy z otyłością podlega karze grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku… To byłby miód artykuł dla policji ( tfu) i prokuratora ( tfu). Wzrost wykrywalności przestępstw ! Szybko , łatwo i przyjemnie… Co nie ? Tylko że artykuły takiego nie ma ( na wyspach bergamutach)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *