ZE SMAKIEM. Deska przekąsek

2023-02-11 3:15:57

Kto ma ochotę na pełną deskę przekąsek? Dobry popis przed znajomymi. Oto moja propozycja. Pokażę wam jak skomponować takie cudo. Dzisiaj krótko, ale rozłożę wszystko na części pierwsze

Taka mieszanka jest idealna na spotkania z rodziną czy przyjaciółmi, każdy najdzie coś dla siebie. Trochę serów, wędliny i szybkich przekąsek na jeden kęs.
Jeżeli chodzi o sery nie ma nic wyszukanego, trochę sera mimilette, camembert i ser rubin. Każdy ser inny w smaku i teksturze – dosyć neutralne rodzaje.
Z mięsa użyłam tylko podrasowane salami z orzechami, ale tutaj mały dodatek w postaci domowych skrzydełek w glazurze. Sprawdzi się idealnie podsuszana kiełbasa czy pastrami (które gorąco polecam).
Na zagryzkę dla przełamania smaku świeże warzywa – marchewka, seler czy ogórek. W całości świetnie odnajdą się kiełki. Nie mogło zabraknąć dyni i śliwki marynowanej. Polska tradycja zachowana. Możecie użyć pikli, ogórków kiszonych czy marynowanej papryki. Do całości pieczywo czy krakersy – na coś trzeba nałożyć pasty. Wszystko składa się w idealną całość.

Nie dość, że cieszy oko, to wbrew pozorom każdy może się najeść.

Instagram: niebezkozery22

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *