ŻEGLARSTWO. Wietrznie, ale szczęśliwie

2015-09-09 8:29:27

W sobotę 5 września w porcie w Nieporęcie rozegrane zostały II Regaty o Puchar Wójta Gminy Nieporęt „Nieporęckie Żagle”. Wietrzna pogoda sprawiła, że uczestnicy mieli przed sobą niełatwe zadanie.

 

Regaty, których organizatorem była gmina Nieporęt i Przystań Między Żaglami, otworzyli wójt Maciej Mazur, wiceminister w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji Jan Grabiec oraz starosta Robert Wróbel (również biorący udział w regatach). Na sobotnią żeglarską imprezę przybył także Wojciech Brzozowski, siedmiokrotny mistrz świata w windsurfingu.

Regaty rozegrane zostały w dwóch klasach – Omega i RS Vision. Panująca od rana pogoda, ładne słońce i niezbyt mocny wiatr, nie zapowiadała zbliżających się trudności. A te pojawiły się wraz z wzrastającą siłą wiatru. Nagłe silne porywy o mało nie uniosły promocyjnego namiotu gminy Nieporęt stojącego w porcie, nie oszczędziły jednak łódek. Spośród startujących załóg, tylko dwie nie zaliczyły wywrotki. Nie zepsuło to jednak dobrego nastroju żeglarzy, których umiejętności wysoko ocenił sędzia główny Karol Pajka podkreślając, że musieli się zmierzyć z naprawdę trudnymi warunkami, gdyż wiatr momentami miał 6 stopni w skali Beauforta.

W klasie Omega Standard I miejsce zajęła załoga reprezentująca gminę Nieporęt w składzie – sternik Sylwester Pietrucha oraz Krzysztof Aniołkowski i Franek Aniołkowski. W klasie RS Vision I miejsce przypadło sternikowi Piotrowi Stróżniakowi z Dominiką Strużniak i Filipem Wereski.

Oprac. DB

Zdjęcia: UG Nieporęt

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *