Facebook

ZEGRZE. 33-latek okradał plażowiczów. Był pod wpływem alkoholu

2018-08-01 3:12:07

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież przedmiotów należących do plażowiczów, którzy wypoczywali nad Jeziorem Zegrzyńskim. Zarzuty usiłowania i kradzieży mienia o wartości ponad 1 125 zł usłyszał 33 letni Marcin D. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i dobrowolnie poddał karze. Wkrótce trafi za kratki na 10 miesięcy oraz będzie musiał zapłacić dwa tysiące grzywny. Zatrzymania były możliwe dzięki reakcji spostrzegawczego mężczyzny, który telefonicznie poinformował o sprawie dyżurnego komisariatu w Nieporęcie.

W ubiegłą niedzielę, tuż przed godziną 16, dyżurny z komisariatu w Nieporęcie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego z plażowiczów, który wypoczywał na „dzikiej” plaży nad Jeziorem Zegrzyńskim. Mężczyzna informował o usiłowaniu kradzieży jego telefonu.

Zgłaszający był czujny i nie dał sobie ukraść telefonu. Zauważył jak mężczyzna wypoczywający obok niego, oddala się, a w ręku trzyma jego telefon komórkowy, który miał być schowany pod ubraniami. Szybko sprawdził i upewnił się, że to nie pomyłka i tam gdzie schował swój telefon nie może go znaleźć. Pobiegł za mężczyzną, który odchodził z jego telefonem i odzyskał swoją własność. Po pewnym czasie zauważył także, że ten sam mężczyzna opuszcza miejsce wypoczynku w towarzystwie innego plażowicza i w pobliskie krzaki wyrzuca plecak.

Dyżurny z komisariatu w Nieporęcie na miejsce zdarzenia natychmiast skierował dzielnicowego asp.szt. Mariusza Karwata, który wraz z sierż. Waldemarem Ciszewskim z Zespołu Patrolowego komisariatu w Nieporęcie znajdowali się najbliżej wskazanego miejsca. Policjanci wiedzieli, że liczy się każda minuta i analizując informacje, które uzyskiwali od świadków zdarzenia, natychmiast udali się tam, gdzie mogli jeszcze przebywać podejrzewani mężczyźni. W pewnym momencie policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi plażowiczów mogących mieć związek z całą sprawą. Jeden z mężczyzn, na widok policjantów odrzucił od siebie pewien przedmiot, co także zauważyli policjanci. Zapytany przez stróżów prawa, stanowczo zaprzeczył, by coś odrzucał i miał jakikolwiek związek z kradzieżami na plaży.

Policjanci w trakcie swoich czynności ustalili jednak, że przedmiotem odrzuconym przez mężczyznę był telefon. Funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli smartfona. Nieopodal odnaleźli także markowy plecak, ręcznik i portfel. Policjanci ustalili także właściciela tych rzeczy. Okazało się, że plecak z zawartością, m.in. telefonu, został skradziony z plaży. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o kradzieży i wartość strat oszacował na 875 zł. Zawiadomienie o usiłowaniu kradzieży telefonu, wartego 250 zł, zgłosił także mężczyzna, który jako pierwszy powiadomił policjantów z Nieporętu o całej sprawie.

Mundurowi zatrzymali obu mężczyzn. Alkomat wskazał, że mężczyzna, który odrzucał przedmioty miał blisko 2 promile alkoholu, a drugi zatrzymany 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Zatrzymani trafili do aresztu w legionowskiej komendzie. Śledczy z komisariatu w Nieporęcie ustalili, który z zatrzymanych mężczyzn ponosi odpowiedzialność za przestępstwa na plaży.

Po wytrzeźwieniu, zarzuty usiłowania i kradzieży rzeczy o łącznej wartości ponad 1 125 zł usłyszał 33 letni Marcin D. Mężczyzna przyznał się do przestępstw i dobrowolnie poddał karze 10 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz obowiązku zapłaty dwóch tysięcy zł grzywny.

Przedmioty odzyskane przez policjantów trafiły do właściciela.

 

KPP LEGIONOWO

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *