ZEGRZE. Festyn Żołnierski

2015-09-10 1:38:01

W sobotnie popołudnie, 5 września br. na Strzelnicy Piechoty w Zegrzu odbył się Festyn Żołnierski, zorganizowany w ramach obchodów Święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.
Festyn zgromadził wielu uczestników, żołnierzy, pracowników wojska, rodzin z dziećmi oraz mieszkańców Zegrza i okolicznych miejscowości. Pogoda i humory dopisały, więc atmosfera podczas pikniku była fantastyczna, a zabawa przednia.

Najmłodsi szczególnie zainteresowani byli dmuchanymi zjeżdżalniami oraz stanowiskami malowania buziek. Sznurek kolejki ustawiał się także do pana, który z balonów, ku uciesze milusińskich, wyczarowywał wszelkie możliwe formy i stworzenia. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również ścianka wspinaczkowa oraz ujeżdżanie byka. Po intensywnych harcach najmłodsi najchętniej posilali się watą cukrową.

Starsze dzieci i dorośli z zainteresowaniem oglądali stanowisko z wojskowym uzbrojeniem – które można było dotknąć, przymierzyć się do strzału z karabinków i granatnika, a także dowiedzieć się podstawowych informacji na ich temat. W budynku strzelnicy można było przymierzyć i dowiedzieć się jak działa noktowizor oraz sprawdzić swoją celność na wirtualnej strzelnicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także stanowisko 32 Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Olszewnicy oraz 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia.

Podczas festynu można było również obejrzeć wyposażenie ambulansu i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy, a Wojskowa Straż Pożarna z CSŁiI uczyła dzieci, jak celnie operować strumieniem wody z węża strażackiego.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również wozy dowodzenia z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz pojazdy wojsk specjalnych, które przykuwały uwagę zarówno młodszych, jak i starszych uczestników. Swoją celność uczestnicy festynu sprawdzali na stanowiskach do strzelań za pomocą laserowych symulatorów Czantoria i TSS4.

Festyn uświetniły występy rzeszowskiego zespołu wokalnego “Jedna Chwila” oraz koncert zespołu “Czasza” z 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa. Na sam koniec do nauki polki i walczyka zaprosiła widownie grupa artystyczno-teatralna “Teatr Pijana Sypialnia”. Podczas imprezy można było posilić się w kuchni polowej, która zadbała o uczestników serwując pyszną wojskową grochówkę oraz potrawy z grilla.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony mile czas!

Tekst: Paweł Zieja
Zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran, Kinga Wilusz, Paweł Zieja

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *