Facebook


ZEGRZE PŁD. Działka naprzeciwko Hotelu 500 na sprzedaż

2016-01-15 7:46:09

Jedna z bardziej atrakcyjnych działek w Zegrzu Południowym na której przez ostatnie lata prowadzony był skład celny samochodów, została wystawiona na sprzedaż. Położony naprzeciwko Hotelu 500, duży teren został wyceniony na 5 mln zł netto.


W jednym z serwisów ogłoszeniowych można znaleźć ogłoszenie dotyczące sprzedaży jednej z bardziej atrakcyjnych nieruchomości Zegrza Południowego. Działka znajduje się bardzo blisko brzegu Jeziora Zegrzyńskiego, a dzieli ją tylko droga krajowa nr 61. Na przeszło 1,3 ha działce położonej w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla i Wojskowych Zakładów Łączności w Zegrzu Południowym przez wiele lat prowadzona była działalność związana z branżą motoryzacyjną. Najpierw mieścił się tam skład celny – “Fermata”, a później znajdował się na niej komis samochodów osobowych. W ubiegłym roku interes został definitywnie zamknięty, a atrakcyjna działka wystawiona została na sprzedaż. Dziś właściciel działki oczekuje 4 999 000 zł, czyli 370,30 zł/m2.

Przypomnijmy. Działkę tę w imieniu Skarbu Państwa  2 kwietnia 2003 roku sprzedał ówczesny starosta Rafał Kwiatkowski. Z końcem 2015 roku “Fermata” zakończyła działalność w tym miejscu i wystawiła działkę na sprzedaż.

Właściciel informuje, że działka ma bardzo foremny kształt (210 m x 65 m) i znajduje się w linii prostej zaledwie 120 metrów od brzegu Jeziora Zegrzyńskiego. Sprzedawca zachwala dobrą lokalizację terenu, w ogłoszeniu można m. in. przeczytać ” Działka inwestycyjna o powierzchni 13 500 m2 zlokalizowana przy ulicy Warszawskiej w Zegrzu Południowym, położona bezpośrednio przy drodze krajowej nr 61 łączącej Warszawę z Augustowem – przy jezdni zachodniej (ruch od strony Augustowa w kierunku Warszawy). Bardzo atrakcyjnie położona stanowi obecnie prawdopodobnie najciekawszą ofertę sprzedaży nieruchomości inwestycyjnej w okolicy. Przeznaczenie to usługi, gastronomia, turystyka, handel” – czytamy. Z tyłu działka graniczy z terenami kolejowymi, jednak bocznica kolejowa wykorzystywana może być obecnie wyłącznie na cele własne związane z prowadzoną na nieruchomości działalnością. Otoczenie nieruchomości to niska zabudowa o charakterze usługowym, zlokalizowane nieopodal są stacja paliw, pensjonaty, gastronomia i Hotel 500.

Jak informuje sprzedawca w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są to tereny pod handel, gastronomię, usługi turystyczne jak np. motel, dopuszcza się także drobną wytwórczość i rzemiosło, urządzenia obsługi komunikacji samochodowej, czyli stacja benzynowa, stacje obsługi pojazdów, oraz funkcję mieszkaniową związaną z usługami. Wspomniana jest również wysokość zabudowy: minimalna – 6 m, preferowana – 12 m, maksymalna – 15 m. Preferuje się zabudowę trzykondygnacyjną. Zachowanie powierzchni biologicznie czynnej – min. 25 proc. Położenie oraz przeznaczenie nieruchomości pretendują ją do wykorzystania na market, galerię handlową, gastronomię “drive in”, co mogłoby oznaczać restaurację typu Mc Donald`s.

DB

Fot. youtube.com

Komentarze

1 komentarz

  1. RV odpowiedz

    Czyli co, linii kolejowej do Zegrze z P+R jednak nie będzie? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *