ZEGRZE POŁUDNIOWE. Autobus zastępczy do stacji SKM Zegrze? Uwagi mieszkańców

2023-05-28 1:01:41

Już 11 czerwca br. ma zostać uruchomiona linia kolejowa do Zegrza Południowego. Przyszli podróżni skarżą się, że pociągi „co godzinę” – to za mało w godzinach szczytu. Dlatego proszą o zastępcze autobusy do Legionowa


Trasę Zegrze Południowe – Wieliszew – Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia ma obsługiwać linia S4 Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM). Natomiast po zakończeniu remontu Warszawy Zachodniej, pociągi mają dojeżdżać nawet do Piaseczna. Mieszkańcy, którzy zamierzają korzystać z nowej stacji SKM Zegrze skarżą się jednak, w przesłanej do redakcji wiadomości, że zaplanowane w rozkładzie pociągi „co godzinę” – to w porach szczytu za mało. Kolej tłumaczy tę sytuację remontem Dworca Gdańskiego. Natomiast mieszkańcy domagają się, aby w okresie przejściowym (na czas remontu), przynajmniej w godzinach szczytu, uruchomiono autobusy komunikacji zastępczej z Zegrza do Legionowa i z powrotem. Mogłyby one dowozić podróżnych do Legionowa w przerwach pomiędzy pociągami, aby przez godzinę nie musieli czekać na peronie.
WD

 

 

Komentarze

4 komentarze

 1. tomo56 odpowiedz

  Zaczynam pracę w Warszawie o 6.30. Było połączenie S4 z Legionowa o 5.29 i było ok. Oczywiście w ramach wyjścia na przeciw pasażerom postanowiono to połączenie wyrzucić z rozkładu. Efekt taki, że jestem zmuszony dojeżdżać do pracy samochodem. I to tyle na temat zrównoważonego transportu i ochrony klimatu.

 2. Ence odpowiedz

  Od dziś zmienił się rozkład pociągów, Jak zwykle zaczęto wprowadzać „usprawnienia” upupiając chociażby S4 którą którą otwarto kilka dni wcześniej.
  Od dziś z Zegrza Południowego mamy pociągi które odjeżdżają o 3.49 i UWAGA 6.24 i wszystkie pociągi tylko do Gdańskiej
  Nie ma już żadnego pociągu o około godziny 5 rano. Jaki jest sens tych zmian, preludium do tego aby udowodnić że z Zegrza nie ma pasażerów ???

 3. Tomek Janiszewski odpowiedz

  A niedasie puszczać z Zegrza pociągów co pół godziny, w tym co drugi z przesiadką w Legionowie na Koleje Mazowieckie? Względnie w Wieliszewie na S-3. Już kiedyś jeździły z Zegrza autobusy bez opamiętania, i to do samej Warszawy, pod DTC. Skończyło się to całkowitym uwaleniem pociągów.

 4. Żona Padrona Blues odpowiedz

  Czy może ktoś wyjaśnić, w którym miejscu i czego dotyczy remont Dworca Gdańskiego? Jestem tam codziennie i nie widzę, żeby ktoś cokolwiek tam remontował…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *