ZEGRZE. Studenci przyjęci na szkolenie w ramach Legii Akademickiej

2019-07-04 11:16:17

 

W niedzielę, 30 czerwca 2019 roku w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki przyjęci zostali studenci do odbycia szkolenia podstawowego w ramach Legii Akademickiej

Ochotnicy są studentami z różnych wyższych uczelni m.in. Akademii Sztuki Wojennej, Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Warszawskiego czy też Uniwersytetu Białostockiego.

W dniu przyjęcia m.in. stawili się na biurze przepustek, potwierdzili swoje dane osobowe, odbyli rozmowę z oficerem wychowawczym i psychologiem, otrzymali mundury i indywidualne wyposażenie wojskowe. Zapewniony mieli także pierwszy żołnierski posiłek i zostali skoszarowani w Ośrodku Szkolenia Podstawowego, który przez prawie kolejne 3 tygodnie będzie ich drugim domem.

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki będą się szkolić w ramach części praktycznej szkolenia podstawowego Legii Akademickiej, które zakończone zostanie egzaminem.

Przyjęcia dokonała specjalnie powołana do tego celu komisja, a odbyło się ono w obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 26. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

Powodem zgłoszenia się na ochotnika do wojska dla wielu z nich była chęć związania swojej przyszłości ze służbami mundurowymi, własnego rozwoju i zdobycia nowych umiejętności.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *