ZEGRZE. Zmiana Posterunku Honorowego przez żołnierzy zegrzyńskiego Centrum

2019-12-31 6:38:37

Pododdział honorowy z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki 22 grudnia br. już po raz trzeci wykonał Uroczystą Zmianę Posterunku Honorowego przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie

Uroczystość poprzedzona została odczytaniem krótkiej informacji o Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz o historii Grobu Nieznanego Żołnierza a także tradycji uroczystej zmiany wystawianego przy nim posterunku honorowego.

Na co dzień wartę honorową przy Grobie Nieznanego Żołnierza pełnią żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, podległego Dowództwu Garnizonu Warszawa. Tradycją jednak jest, że kilka razy w roku żołnierze innych jednostek sił zbrojnych wystawiają własne posterunki honorowe.

Możliwość pełnienia warty na posterunku przy Grobie Nieznanego Żołnierza dla każdego żołnierza Wojska Polskiego jest olbrzymim wyróżnieniem i powodem do dumy. Grób Nieznanego Żołnierza to miejsce święte dla wszystkich Polaków.

Tym razem, już po raz trzeci w historii na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia pododdział honorowy do zmiany posterunku przed Grobem Nieznanego Żołnierza został wystawiony przez żołnierzy batalionu zabezpieczenia z Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

Ideą Grobu Nieznanego Żołnierza było i jest oddanie należnego hołdu wszystkim, którzy poświęcili życie w walce za ojczyznę. W okresie okupacji hitlerowskiej był on symbolem oporu wobec najeźdźcy, przypominającym o tym obowiązku wobec Ojczyzny.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *