Facebook


ZEGRZE. Żołnierze CSŁiI uczestniczyli w inauguracji akcji „SpoKREWnieni służbą”

2018-03-11 12:58:58

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca br. żołnierze CSŁiI uczestniczyli w inauguracji ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa „SpoKREWnieni służbą” w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

W uroczystości uczestniczył sekretarz stanu MSWiA Jarosław Zieliński oraz podsekretarz stanu w MON Marek Łapiński, funkcjonariusze służb podległych MSWiA, a wśród żołnierzy byli także przedstawiciele Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

To piękna akcja, piękna inicjatywa. Dzisiejsza akcja jest bardzo wymowna, ponieważ dziś obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. To święto naszych bohaterów, którzy przelewali krew za naszą wolność” – powiedział podsekretarz stanu w MON Marek Łapiński.

W ramach inauguracji żołnierze mogli oddać krew w specjalnie przystosowanych autobusach do oddawania krwi, w czym uczestniczyli również żołnierze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.

***

W czasie akcji „SpoKREWnieni służbą” w marcu br. odbywać się będą zbiórki krwi na terenie całej Polski, a w CSŁiI akcja HDK nawiązująca do tego przedsięwzięcia odbędzie się 13 marca br.

Tekst i zdjęcia: kpt. Krzysztof Baran

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *