Zioła wspomagające sprawność seksualną – dla kobiet i mężczyzn

2020-12-10 10:26:15
Matka Natura niezwykle mądrze gospodaruje swoimi zasobami. Robi to na tyle dobrze, że oferuje ludziom dostęp do przeróżnych ziół, wykorzystywanych w procesie leczenia praktycznie wszystkich schorzeń. Nie inaczej jest w kontekście walki z oziębłością seksualną i impotencją. Te – niestety – coraz częściej spotykane dolegliwości, skutecznie zmniejszają jakąkolwiek ochotę na seks.

 

Lista ziół wspomagających sprawność seksualną, jest na szczęście dosyć długa. Ludzie od wieków, a nawet od tysiącleci, szukali naturalnych rozwiązań, dzięki którym ich pożycie seksualne miało wznieść się na najwyższe szczyty. W poniższym artykule skupimy się na najpopularniejszych ziołach, których zadaniem jest podniesienie libido (zarówno męskiego, jak i żeńskiego), a także zwiększenie satysfakcji z seksualnego pożycia. Zapraszamy do lektury!

Jak działają zioła, czyli obszary wzmacniania pożądania seksualnego

Stymulację libido można podzielić na dwa podstawowe obszary. Pierwszym z nich jest fizyczna zdolność do przeżywania intensywnego stosunku seksualnego, a drugim wzrost potencji i intensyfikacja pożądania. Od strony medycznej, obydwa obszary zawarte są w:

  • zdolności do większego wysiłku, chociażby poprzez lepsze dotlenienie krwi i “zasilanych” nią organów,
  • podnieceniu seksualnym, wynikającym z ilości męskich i żeńskich hormonów płciowych,
  • fizycznym pobudzeniu, które nie ma nic wspólnego z seksem, ale jest wyłącznie kwestią dostarczenia odpowiedniej ilości energii,
  • intensywności procesów metabolicznych, gdyż liczba spalonych kalorii, zawsze jest wprost proporcjonalna do ilości pozyskanej energii,
  • ukrwieniu narządów płciowych, dzięki któremu zarówno kobiety jak i mężczyźni, mogą się cieszyć intensywniejszymi doznaniami seksualnymi.

Ujednolicając, zioła wspomagające sprawność seksualną, będą działać właśnie w powyższych obszarach. A jakie to zioła? O tym piszemy poniżej.

Egzotyczne zioła na sprawność seksualną – po co warto sięgnąć?

Matka Natura ofiaruje ludziom wiele różnych ziół i innych, leczniczych roślin. Większość z nich pomaga zarówno w rozbudzeniu męskiego, jak i żeńskiego pożądania. Oto zioła, na które warto postawić:

1. Korzeń żeń-szenia

Ta (najczęściej) azjatycka roślina, to prawdziwy rezerwuar substancji odżywczych. Możemy ją spożywać na wiele różnych sposobów, choć najpopularniejszym jest oczywiście suplementacja w kapsułkach. Jeśli chodzi o wzrost libido, to roślina ta jest polecana głównie mężczyznom, ze względu na wsparcie procesów odpowiedzialnych za produkcję testosteronu. To jednak nie wszystkie funkcje żeń-szenia!

Udowodniono, że jego regularne spożycie znacznie usprawnia pracę układu krążenia i układu oddechowego. Poza tym wspiera on mechanizmy spalające nadmiar tkanki tłuszczowej, dzięki czemu osoby go stosujące, mogą cieszyć się większą dawką energii. Należy jednak pamiętać, że żeń-szeń nie może być stosowany przez osoby, które cierpią na schorzenia sercowe i naczyniowe.

2. Maca

Kolejne ziele, które polecane jest osobom cierpiącym na zbyt niskie libido. Działa ono zarówno na mężczyzn, jak i na kobiety. U mężczyzn zawarte w nim substancje aktywne, skutecznie wpływają na zwiększenie jakości nasienia. Z kolei u kobiet, maca wpływa na znaczną poprawę płodności. Roślina ta jest niezwykle skuteczna ze względu na zawarte w niej aminokwasy, fitohormony (roślinne odpowiedniki ludzkich hormonów płciowych), a także witaminy i wiele różnych minerałów.

3. Jałowiec brazylijski

Roślina dostępna w formie charakterystycznych jagód, która nie tylko korzystnie wpływa na potencję i zdolność do efektywniejszego przeżywania stosunku seksualnego, ale też skutecznie determinuje przyczyny takiego stanu rzeczy. Jak powszechnie wiadomo, słaba potencja jest bardzo często wywołana przez stres. Jałowiec koi nerwy, działa regenerująco i poprawia nastrój. Poza tym jest to roślina działająca pobudzająco!

4. Ginkgo Biloba

Pod tą dość tajemniczą, choć dobrze znaną nazwą, kryje się miłorząb dwuklapowy. Jest to ziele wspierające głównie libido u kobiet. Poprawia ono pracę układu krążenia, ale też łagodzi ból i uspokaja, optymalizując funkcjonowanie układu nerwowego. Wyciąg z tej rośliny powinno stosować się również w przypadku wystąpienia PMS, oraz w okresie menopauzy.

5. Shatavari

Kolejny środek na kobiecą potencję, który bardzo często wchodzi w skład suplementów diety dla Pań. Ziele to wywodzi się jeszcze z medycyny ajurwedyjskiej, co jednoznacznie świadczy o jego skuteczności. Co ważne – wynika ona również z regularności stosowania wyciągu ziołowego, dzięki czemu można w miarę szybko uzyskać żądany efekt. Zaletą Shatavari jest też jej pozytywny wpływ na laktację i płodność. Roślina ta łagodzi też skutki menopauzy.

6. She chuang zi

Niezwykle popularne zioła na potencję, które przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Pomimo, iż zioło te jest bardzo popularne w Chinach, bardzo często wprowadza się je również do znanych w Polsce suplementów diety. Jak działa ta roślina? Przede wszystkim wspiera ona działanie układu krwionośnego i powiększa światło naczyń. Poza tym zwiększa ona efektywność ukrwienia narządów płciowych, co jednoznacznie prowadzi do intensyfikowania doznań seksualnych.

Pamiętajmy, że walka o sprawność seksualną nie kończy się na ziołach. Aby, cieszyć się dobrym seksem należy zadbać o to co znajduje się na talerzu, dużo się ruszać, ograniczyć używki oraz dbać o odpowiednią ilość snu. Dopiero takie połączenie wraz ze stosowaniem ziół może zauważalnie poprawić życie intymne.” – dodaje portal kowalezdrowia.pl.

Zioła na potencję, które są dostępne w Polsce

Szukając ziół na potencję, nie trzeba od razu sięgać po produkty egzotyczne. Wiele ziół wspierających libido, można też znaleźć w naszym krajowym, zielarskim “zaciszu”. Oto niektóre z nich:

  • Lubczyk – to dobrze wszystkim znany afrodyzjak. Jego działanie korzystnie wpływa na naczynia krwionośne, poprawiając ukrwienie narządów płciowych. Dzięki temu wzmacnia on odczucie podniecenia. Efekt ten jest możliwy dzięki wysokiemu stężeniu kumaryny.
  • Kozie ziele – to kolejne zioło poprawiające zdolność seksualną. W przeciwieństwie do lubczyka, działa ono głównie na męskie narządy płciowe. Co więcej, zwiększa ono również produkcję testosteronu. Hormon ten – jak wiadomo – jest jednym z niezbędnych “narzędzi” do uzyskania mocnej erekcji.
  • Pokrzywa – być może nie jest ona typowym zielem na potencję, ale z powodzeniem można ją wykorzystać pomocniczo, np. we wspomaganiu leczenia schorzeń, które negatywnie wpływają na męskie zdolności seksualne (przerost prostaty, infekcje układu moczowego itd.).
  • Kozieradka – nasiona tej rośliny są prawdziwym rezerwuarem selenu i żelaza. Selen korzystnie wpływa na wzrost produkcji testosteronu. Z kolei żelazo odpowiada za wiązanie tlenu we krwi. Jego duża zawartość przedkłada się na większą efektywność fizyczną (w tym seksualną) i zdolność do intensywniejszego przeżywania rozkoszy.
  • Owies – jego pobudzające seksualnie właściwości, docenią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Owies skutecznie wzmacnia centralny układ nerwowy człowieka i znacznie uskutecznia działanie wszystkich naczyń krwionośnych w obrębie organizmu.

Zioła na potencję – kiedy będą skuteczne?

Należy pamiętać, że zioła wspomagające sprawność seksualną, są skuteczne tylko na samym początku walki z zanikiem potencji. Jeśli schorzenie to ma poważniejszą etymologię to jedynym rozwiązaniem pozostanie zastosowanie profesjonalnego leczenia. Jeśli lekarz wyrazi taką zgodę, zioła będzie można zastosować pomocniczo, w celu przyspieszenia efektów leczenia.

Kiedy zatem warto wybrać się do lekarza? Najlepiej wtedy, gdy zaburzenia sprawności seksualnej utrzymują się co najmniej przez 6 miesięcy. W tej sytuacji stosowanie preparatów ziołowych, nie zawsze musi przynieść oczekiwany efekt.

Podsumowanie

Libido i potencja to niezwykle ważne sfery ludzkiego życia. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Stosowanie wyżej wymienionych ziół może w tym pomóc, aczkolwiek… dużo zależy tu od rodzaju zakupionego produktu. Zioła warto nabywać tylko w sprawdzonych punktach, czyli w aptekach i w sklepach ze zdrową żywnością.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *