Facebook


Złe nawyki żywieniowe w pracy ? Wróć na właściwe tory w 5 krokach

2022-08-31 7:00:54
Czy zmiana środowiska pracy i nawyków może pomóc Ci sięgnąć po lepszą kondycję i zdrowie? Czy masz wrażenie, że Twoje miejsce pracy spiskuje przeciwko Twoim dietom? Masz rację i prawdopodobnie nie jesteś sam.

Gdzieś pomiędzy porannymi pączkami a późnym popołudniowym przystankiem przy ciastku, gubimy drogę do zdrowego stylu życia. Dorośli spędzają średnio 8,8 godziny dziennie w pracy i czynnościach związanych z pracą. Jedno z badań wykazało, że 65% dorosłych pracowników ma nadwagę lub jest otyłych.

Badania wykazały, że wprowadzenie prostych zmian w środowisku pracy i w codziennej rutynie może poprawić jakość Twojej diety i pomóc Ci utrzymać zdrowszy styl życia.

Pozbądź się pokus

Wykazano, że zwykłe odsunięcie miski ze słodyczami od biurka lub schowanie jej do szuflady znacznie zmniejsza spożycie słodkich przekąsek. I odwrotnie, dobrze widoczna miseczka z owocami zachęca do zdrowego podjadania. Poświęć kilka minut w trakcie zakupów, aby urozmaicić sobie miskę ze zdrowymi przekąskami. Świetnie sprawdzą się winogrona i różnego typu jagody.

Uważaj na automaty

Badania potwierdziły coś, co większość z nas wie intuicyjnie. Większość automatów wydaje przekąski o wysokiej zawartości cukru, soli i kalorii, a o niskiej wartości odżywczej. Kiedy po południu dopada cię głód, omijaj automaty na korytarzach.

Planuj z wyprzedzeniem

Przejmij kontrolę nad podjadaniem, przynosząc z domu zdrowe jedzenie. Na zapas w szufladzie biurka warto schować orzechy, suszone owoce i batoniki granolowe. Lodówkowe przekąski mogą zawierać jogurt, surowe warzywa i świeże owoce – wszystkie te produkty są zdrowszą alternatywą dla ciasteczek Twoich współpracowników.

Przestań jeść samotnie przy biurku

Jedzenie przy biurku stało się domyślnym sposobem odżywiania się zabieganych pracowników. Jednak badania wykazały, że jedzenie ze współpracownikami może zwiększyć zarówno zachowania kooperacyjne, jak i ogólną wydajność pracy – co jest korzystne dla obu stron. Inna alternatywa? Wyjdź na zewnątrz na spacer. Dzięki temu będziesz miał mniej czasu na spożycie dużego posiłku, poprawisz swój entuzjazm i będziesz bardziej zrelaksowany. Wiele innych ciekawych wiadomości na temat żywienia na meridiasprzedam.plom.pl

Nie zapominaj o nawodnieniu

Nawet łagodne odwodnienie może negatywnie wpłynąć na Twoją pamięć i zwiększyć niepokój i zmęczenie, ustawiając miejsce zarówno dla zmniejszonej wydajności pracy, jak i nerwowego podjadania. Miej pod ręką butelkę z wodą, aby móc pić przez cały dzień pracy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *