Zmiana organizacji ruchu przy przejeździe na Bukowcu

2016-06-30 4:15:24

Dziś wieczorem (30 czerwca) zmieni się organizacja ruchu drogowego przy przejeździe kolejowym na ulicy Polnej i Kwiatowej w Legionowie.

Zakończyła się budowa ulic Wrzosowej na odcinku od Polnej do Wąskiej oraz Wąskiej na odcinku od Wrzosowej do ulicy Szwajcarskiej. Prace wykonała firma Paweł Wyżykowski Kompleksowe Usługi Dla Rolnictwa Wronka. Obejmowały one wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, chodnika oraz odwodnień. Koszt inwestycji to około 230 tysięcy złotych. Dzięki tej inwestycji, miasto wprowadziło nową organizację ruchu dla zjeżdżających z ulicy Kwiatowej w nowo powstałą Szwajcarską.

Mapa poglądowa Centrum Komunikacyjne w Legionowie.

Mapa poglądowa Urzędu Miasta w Legionowie.

Jadący ul. Kwiatową w kierunku ul. Szwajcarskiej nie będą mogli bezpośrednio skręcić w tą ulicę ze względu na znak zakazu skrętu w lewo. Dopiero skręt w ulicę Wrzosową, a następnie w jednokierunkową ulicę Wąską umożliwi wjazd na ulicę Szwajcarską.

oprac. JR, źródło: UM Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Remigiusz odpowiedz

    Coraz więcej zakazów skrętu w lewo w Legionowie, to jakaś fobia władzy, czy próba odcięcia się od “czegoś”? 😉
    A gdyby tak ruszyli szarymi komórkami zanim coś zbudują i rozsądnie zaplanowali ruch.. ale nie to za trudne. A wystarczyło by lekko poszerzyć drogę, dorysować pas dla skręcających w Szwajcarską i zrobić pierwszeństwo Kwiatowa-Szwajcarska, na plantowej dać STOP albo krzywe rondo jakich u nas wiele… A może ten wariant minimalistyczny ze względu na niebawem rozpoczynającą się budowę tunelu/wiaduktu, tak upragnionego? Oby,…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *