Facebook


MODLIN. Walka o lotnisko w Modlinie

2018-04-26 8:27:37

Radni Mazowsza oraz Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim zareagowali w głośnej ostatnio sprawie – lotniska Warszawa-Modlin.Przyjęli stanowisko popierające działania spółki na rzecz rozwoju lotniska, w którym m.in. apelują do premiera i ministra infrastruktury jako nadzorującego PPL o wsparcie lotniska w dalszych inwestycjach


23 kwietnia, w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim, miała miejsce nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni wypracowali stanowisko w sprawie poparcia działań dotyczących rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszaw – Modlin, które następnie skierowane zostanie do prezydenta RP, premiera, ministra infrastruktury, posłów i senatorów RP.
Radni Mazowsza, podczas ostatniego posiedzenia sejmiku (24 kwietnia), razem zajęli się kwestią rozwoju spółki. Przyjęte przez nich stanowisko, popiera kierunek obrany przez zarząd lotniska. Jak powszechnie wiadomo, z tą wizją nie zgadza się PPL (Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”), który jest w 29,94 proc. udziałowcem spółki. PPL postanowił swoją uwagę skupić na przejmowaniu i rozwijaniu nieczynnego lotniska na Sadkowie w Radomiu. Dodatkowo jest zaangażowany w tworzenie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie (pow. grodziski). Stąd obawy pozostałych wspólników – przyjęta w 2006 r. przez wszystkich udziałowców strategia rozwoju lotniska Warszawa/Modlin nie jest w tej chwili przez PPL wspierana.

AB

Komentarze

3 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Skąd nagle tylu przeciwników lotniska w Modlinie, lotniska które w zeszłym roku obsłużyło 3 mln pasażerów i daje pracę okolicznym mieszkańcom
  A tak lotnisko wybudowały “niesłuszne” władze, lepsze będzie lotnisko w Radomiu które obsłużyło 0 pasażerów,
  Pewnie niech kasa z podatków popłynie do Radomia i niech zarabiają mieszkańcy Radomia

 2. Andrzej odpowiedz

  Naprawdę lotnisko na terenami rekreacyjnymi i jedynym wokół Warszawy akwenem wodnym to głupota do entej potęgi. Taki prezent zawdzięczamy PSL – owi a szczególnie panu doktorowi – marszałkowi.

 3. Stefan odpowiedz

  TO LOTNISKO TO UTRAPIENIE – POMYSŁ STRUZIKA. SAMOLOTY LATAJĄ NAD NARWIĄ I ZALEWEM ZEGRZYŃSKIM Nikt nie myśli o ludziach, ptakach i całym mikroklimacie wokóŁ Warszawy. Budujcie lotnisko w Modlinie, ŚMIECIOWISKO W JASKÓŁOWIE, BLOKI NAD BRZEGIEM JEZIORA ZEGRZYŃSKIEGO I PUŚĆCIE TRASĘ OLSZYNKI GROCHOWSKIEJ PRZEZ NIEPORĘT I WIELISZEW będzie naprawdę super! – “POLITYCY” LOKALNI ZA CO MY WAM PŁACIMY? DARMOZJADY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *