SEROCK. 3 ranne kobiety w tym jedna w ciąży

2016-08-09 6:48:35

3 osoby ranne i zakleszczone w samochodzie osobowym to skutek zderzenia się tira ze skodą rapid na drodze wojewódzkiej nr 62 Szadkach pod Serockiem, nieopodal restauracji „Pauza”. Jedna z kobiet została śmigłowcem przetransportowana do szpitala.

W poniedziałek 8 sierpnia, kilka minut po godzinie 8, na drodze wojewódzkiej nr 62 doszło do poważnego wypadku samochodowego. Skoda, którą podróżowały 3 kobiety, w tym jedna w ciąży zderzyła się z tirem. Najprawdopodobniej ciężarna kierująca skodą, jadąc z Nasielska w kierunku Ludwinowa Zegrzyńskiego przy wjeździe na drogę wojewódzką nr 62 nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu tamtędy tirowi. W efekcie auta się zderzyły.

wp-1470659075242-e1470663303767

Pierwszy zastęp straży pożarnej przybył z OSP Wola Kiełpińska. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali wypadek samochodu ciężarowego volvo oraz osobówki skoda rapid. Tir znajdował się na drodze blokując oba pasy ruchu, skoda znajdowała się w przydrożnym rowie. Kierowca volvo samodzielnie opuścił pojazd przed przyjazdem służb ratowniczych, zaś w skodzie znajdowały się 3 poszkodowane osoby. Poszkodowane dwie kobiety miały zachowane czynności życiowe i były przytomne, jednak jedna starsza kobieta była nieprzytomna. W chwili przyjazdu straży pożarnej na miejscu obecny był już zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

wp-1470640298423-1080x675

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia dlatego zamknięto ruch na drodze krajowej nr 62, odłączono akumulator w osobówce, a następnie za pomocą urządzeń hydraulicznych wykonano dogodny dostęp do osób zakleszczonych w skodzie. Osoby poszkodowane ewakuowano z uszkodzonego pojazdu na deskach ortopedycznych.

wp-image-300948181jpg

Do zdarzenia został zadysponowany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy WSP Zegrze zabezpieczali lądowisko nieopodal miejsca wypadku. Poszkodowane kobiety zostały zabrane z miejsca zdarzenia do szpitali w Warszawie. Tir z naczepą został odholowany na pobliski parking, zaś skoda została poza drogą pod nadzorem policji. Pełny czas interwencji strażaków to 3 godz. 30 min.

źródło/fot.: KP PSP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *