SEROCK. Debata społeczna – “Dzielnicowy bliżej nas”

2018-09-28 1:20:40

W środę (26.09) na zorganizowanej przez mundurowych debacie społecznej, o bezpieczeństwie pieszych, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali z mieszkańcami gminy i miasta Serock policjanci na czele z p.o. Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie kom. Krzysztofem Pijanowskim

Wczoraj o godz. 17.00 w Centrum Kultury i Czytelnictwa przy ul. Pułtuskiej 35 w Serocku, policjanci zorganizowali debatę społeczną pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz oczywiście mieszkańców gminy. W debacie Policję reprezentowali: p.o. Zastępca Komendanta Powiatowego  Policji w Legionowie kom. Krzysztof Pijanowski, Komendant Komisariatu Policji w Serocku kom. Zbigniew Prusinowski, podinsp.dr Tadeusz Krupa Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Legionowie. Obecni byli także dzielnicowi z serockiego komisariatu: asp.szt. Mariusz Łapiński i mł.asp. Marcin Matusiak i kom. Jarosław Florczak – oficer prasowy legionowskiej komendy. W spotkaniu uczestniczyli także mieszkańcy gminy i miasta Serock i samorządowcy. w spotkaniu uczestniczył również Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pan Józef Zając.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych i drogowych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda”, za pośrednictwem której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: “pierwszego kontaktu”.

Policjanci nie byli zaskoczeni, że po zakończeniu ich prezentacji, pomiędzy uczestnikami debaty – zgromadzonymi w Centrum Kultury i Czytelnictwa miasta z ponad 600-letnią tradycją –  wywiązała się, spokojna i rzeczowa dyskusja, podczas której pojawiły się pytania do prowadzących. Rozmawiano m.in. o pracy dzielnicowych i miejscach gdzie dochodzi do naruszenia przepisów ruchu drogowego oraz  porządkowych. Mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi m.in. na temat rowerzystów, którzy korzystają z dróg wbrew przepisom prawa o ruchu drogowym oraz zagrożeniach związanych z przemieszczaniem się leśnej zwierzyny po drogach gminy. Szczególnie na odcinku DK nr 62 pomiędzy Wólką Kiełpińską a Bolesławowem. – „Złożę pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zabezpieczenia trasy nr 62 pod względem przemieszczania się dzikiej zwierzyny” – deklarował zebranym Naczelnik legionowskiej drogówki podinsp. dr Tadeusz Krupa. – „Nie jest źle pod względem bezpieczeństwa” – tak m.in. wyrażał swoje zdanie podczas debaty Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Serock Pan Józef Zając, podkreślając jednocześnie, że bardzo ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa i to już dzieci w szkole podstawowej. – „Od początku września byliśmy  na spotkaniach z dziećmi w trzech szkołach i już umówione jest następne spotkanie w szkole w Zegrzu” – potwierdzał wagę edukacji najmłodszych i zaangażowanie policjantów w kształtowanie właściwych postaw wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, asp.szt. Mariusz Łapiński – dzielnicowy rejonu XI. – „Rzeczywiście moja wnuczka opowiadała mi jakim dużym przeżyciem była dla niej wizyta na lekcji policjantów, którzy opowiadali o bezpieczeństwie” – na zakończenie debaty dziękowała dzielnicowym Pani Zofia Łaniewska Sołtys wsi Karolino.

Śladem poprzednich debat, merytoryczne wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Serock zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

KPP LEGIONOWO

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *