LEGIONOWO. 3 odebrane prawka, za przekroczenie prędkości

2023-01-05 12:52:03

W miniony poniedziałek policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego, którego policyjny radar namierzył w Święciennicy, gdzie swoim autem pędził 58 km/h za szybko

Zarówno 21 –latek, jak i pozostali dwaj kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące  oraz zostali ukarani finansowo.
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na trzy miesiące. Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *