BIEGI. 63 mordercze kilometry w wieliszewskim Ultramaratonie Powstańca

2016-08-01 8:37:50

W niedzielny poranek (31 lipca) prawie pół tysiąca osób stawiło się na linii startu i w sztafecie albo osobiście spróbowało zmierzyć się z dystansem 63 kilometrów. Dlaczego 63 km? Bo właśnie tyle trwało Powstanie Warszawskie.

To już kolejna edycja tego wyjątkowego biegu. W tym roku jednak został zmieniony zarówno dystans jak i formułę całego dnia. Poza głównym biegiem dla uczestników i ich rodzin został przygotowany bardzo bogaty program. Były zawody sportowe dla dzieci, wystawa broni współczesnej, lekcja historii o Powstaniu Warszawskim. Dodatkowo każdy mógł  oddać krew i zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Dla najbardziej wytrwałych na deser zagrał zespół FORTECA.

ultramaraton_2016-2

Ok. 6.30 odbyła się odprawa. Pomysłodawca Ultramaratonu wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki wyjaśniał zasady i odpowiadał na pytania. Następnie uczestnicy sztafet zostali zaproszeni do autobusów, które rozwoziły na punkty zmian. Biegacze zostali poproszeni o to, aby pierwsze metry trasy pokonali wspólnie, manifestując w ten sposób swoją solidarność i świadomość idei, która przyświecała realizatorom przedsięwzięcia. Po minięciu szpitala w Wieliszewie zaczął się prawdziwy wyścig. Uczestnicy Ultramaratonu Powstańca mieli 10 godzin na pokonanie wyznaczonego przez organizatorów dystansu.

ultramaraton_2016-5

Najlepszym zawodnikiem został Wojcieski Tomasz z klubu ACTION, który dobiegł w 04:56:57. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Bereznowska Patrycja z klubu: LECHICI ZIELONKA. AGENCJA PROJEKT IGRZYSKA – to sztafeta, która okazała się najszybsza w swojej kategorii. W służbach mundurowych bezapelacyjnie wygrali RCZPI, natomiast wśród samorządów po złoto sięgnęli  SAMORZĄDOWCY GMINY WIELISZEW I WÓJTOWA. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

UG Wieliszew

Komentarze

2 komentarze

  1. Mietek odpowiedz

    A czy David zatrzymałeś się choć na chwilę w czasie godziny W? Grunt, że jest ktoś to potrafi uczcić pamięć Powstańców Warszawskich.

  2. David odpowiedz

    A w tym Wieliszewie nic tylko bieganie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *