BIEGI. Podwójna Mistrzyni! PATRYCJA BEREZNOWSKA. ME w biegu 24 godzinnym

2022-09-21 8:51:35

Patrycja Bereznowska, mieszkanka Wieliszewa, została podwójną mistrzynią kontynentu w biegu 24-godzinnym! Na rozegranych w ostatni weekend Mistrzostwach Europy, we włoskiej Weronie, nasza ultramaratonka triumfowała zarówno indywidualnie, jak i w konkurencji drużynowej. Brawo!

Pani Patrycja była jedną z faworytek mistrzostw i nie zawiodła. Była rekordzista świata w tej konkurencji przebiegła w Weronie dystans 256,250 km, wyprzedzają francuską biegaczkę Stephani Gicquel (253,581 km) i swoją koleżankę z biało-czerwonej drużyny Małgorzatę Pazdę – Pożorską (251,806 km). To drugi indywidualny tytuł mistrzyni Europy Patrycji Bereznowskiej, gdyż przed czterema laty triumfowała na mistrzostwach naszego kontynentu w rumuńskiej Timisoarze. W Weronie w skład zwycięskiej drużyny wchodziły także, wspomniana brązowa medalistka mistrzostw M. Pazda- Pożarska oraz Aleksandra Niwińska (6 miejsce,) Aneta Rajda (13), Monika Biegasiewicz (19) i Anna Skupień (84). Wśród pań o tytuł mistrzowski walczyło 99 zawodniczek .
Dodajmy także, że wśród mężczyzn wicemistrzem Europy został Andrzej Piotrowski (301.,859 km), a biało-czerwoni zostali mistrzami kontynentu w konkurencji drużynowej, w której wystartowało 137 zawodników.
Patrycja Bereznowska po sukcesie w Weronie, w mediach społecznościowych napisała m.in.: – Po 4 latach, kiedy to ostatnio wygrałam w Timisoarze zostaje podwójną Mistrzynią Europy w biegu 24h. I to zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Jestem przeszczęśliwa, gdyż to były moje docelowe zawody, na które ciężko pracowałam przez cały sezon. Bardzo wszystkim dziękujemy za wsparcie.
Dla naszej wspanialej sportowej ambasadorki rozsławiającej także Powiat Legionowski na trasach biegowych kraju, Europy i Świata – serdeczne gratulacje! (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *