Facebook
BIEGI. Srebrna Patrycja! MŚ na 100 km w Berlinie

2022-08-30 3:54:50

Podczas Mistrzostw Świata w biegu na 100 km rozegranych w ostatni weekend w Berlinie, Patrycja Bereznowska zdobyła srebrny medal wśród mastersów w kategorii K-45. Mieszkanka Wieliszewa, specjalizująca się w bieganiu długodystansowym uległa tylko reprezentantce Czech – Petrze Pastorowej, ale pobiła o kilka minut swój życiowy na 100km, który aktualnie wynosi 7:57:42 godziny

– Mistrzostwa w Berlinie, rozgrywano na pętlach ulicznych, głównie na dystansie 7, 5 km – mówi P. Bereznowska – Moja kategoria wiekowa była silnie obsadzona, a moja dotychczasowa „życiówka” sugerowała, że mogę powalczyć co najwyżej o 4-6 miejsce. Gdzieś w połowie dystansu mój serwisant Rafał Beithke, który był na tych mistrzostwach jednocześnie kierownikiem całej ekipy biało-czerwonych , poinformował że biegnę dobrze, że mogę powalczyć nawet o medal. I tak też się stało. Zaczęłam plasować się na trzecim miejscu, a na ostatnich pętlach starczyło mi na tyle sił, że wyprzedziłam, o prawie siedem minut , zawodniczkę z Węgier. Ten srebrny medal sprawił mi sporo satysfakcji i radości – dodaje P. Bereznowska.
To był jedyny medal biało-czerwonych na berlińskich MŚ, które były jednocześnie mistrzostwami mastersów. Polki nie zostały sklasyfikowane w klasyfikacji drużynowej, bo na kilka dni przed imprezą wycofała się jedna z biegaczek, która miała wchodzić w skład drużyny. Panom, zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej, nie udało się wdrapać na mistrzowskie podium.
Patrycja Bereznowska przyznaje, że 100km w Berlinie, okraszone srebrnym medalem, było swego rodzaju imprezą „po drodze”, „przetarciem” dla głównej imprezy sezonu, jakim będą dla niej Mistrzostwa Europy w biegu na 24 godziny, które odbędą się za trzy tygodnie we włoskiej Weronie. Pani Patrycja podczas tych mistrzostw bronić będzie tytułu mistrzyni kontynentu z ostatnich mistrzostw. Powodzenia!
(jb)
Fot. fb on the move

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *