Facebook


Brak funduszy na wakacje? Nie odmawiaj sobie!

2016-07-19 12:17:37

Urlop w pełni, a ty spędzasz go w domu? Jeśli to kwestia braku funduszy, warto poszukać rozwiązania pozwalającego zdobyć pieniądze. Nie ma sensu odmawiać sobie wakacji, ponieważ wypoczynek poza miejscem zamieszkania działa odprężająco. Sprawdź, skąd wziąć fundusze na wakacje i wyrusz w wymarzoną podróż.

Tylko 37% Polaków zdecydowało się na zagraniczne wakacje – tak wynika z sondażu przeprowadzonego w 2014 roku przez TNS Polska. W tym roku będzie ich jeszcze mniej – także z powodu niestabilnej sytuacji politycznej w Turcji, Tunezji czy Egipcie oraz wzrastającego ryzyka zamachów terrorystycznych. Do tego dochodzi jeszcze jeden powód – brak funduszy…

Skąd wziąć pieniądze na wakacje?

Wiele osób wyjeżdża na wakacje tylko wtedy, gdy posiada zebrane w ciągu roku oszczędności. Jednak brak środków finansowych wcale nie musi być ograniczeniem. Wystarczy znaleźć sposoby na pozyskanie gotówki.

 • Pożyczka od znajomych

Pieniądze potrzebne na wykupienie wycieczki w biurze podróży lub wyjazd wakacyjny organizowany na własną rękę, można pożyczyć od znajomych. To rozwiązanie, które pozwoli uzyskać środki bez konieczności uiszczania odsetek. Problem jest jednak taki, że nie wszyscy posiadają nadwyżkę finansową, którą mogą pożyczyć. Często bywa tak, że możliwości finansowe znajomych przekraczają wartość wycieczki. Stąd zachodzi konieczność pożyczki wśród kilku znajomych, by uzbierać potrzebną kwotę.

 • Pożyczka od rodziny

Chcąc wyjechać na wakacje, potrzebne pieniądze można pożyczyć od rodziny. Brat czy siostra z pewnością udzielą “rodzinnej pożyczki”, która nie będzie oprocentowana. Jednak i w tym przypadku może pojawić się problem uzyskania niewystarczającej ilości środków finansowych – jeśli budżet rodziny jest ograniczony.

 • Pożyczka online

Chociaż pożyczki online kojarzą się z wysokimi kosztami, tak naprawdę jest to rozwiązanie jeszcze bardziej opłacalne co pożyczanie pieniędzy od znajomych i rodziny. Przede wszystkim wynika to z faktu możliwości uzyskania wnioskowanej kwoty. Jeśli potrzebujesz 2000 zł, firma pozabankowa np. Wonga właśnie tyle ci pożyczy. Jeżeli wakacje kosztować cię będą 1200 zł, o tyle możesz ubiegać się we wniosku.

Jak wskazuje porównywarka chwilówek Sowafinansowa, pożyczka online wcale nie musi być wysoko oprocentowana. Większość firm pozabankowych oferuje darmowe chwilówki dla nowych klientów. Pożyczając konkretną kwotę (nie większą niż ustalony przez pożyczkodawcę limit), w ustalonym terminie oddajesz dokładnie tyle, ile wyniosła kwota pożyczki.

 • Pożyczki społecznościowe

To kolejny sposób na pozyskanie środków wakacyjnych. Wystarczy, że zarejestrujesz się w serwisie i dodasz swoje ogłoszenie. Pieniądze na wyjazd możesz uzyskać na korzystnych warunkach, jeśli wśród użytkowników znajdzie się osoba chętna na udzielenie pożyczki.


Komentarze

5 komentarzy

 1. Jason Loans and Mortgages odpowiedz

  Czy masz jakieś trudności finansowe? Czy potrzebujesz pożyczki? Jeśli tak! Skontaktuj się z Jason Loans and Mortgages Limited ® w celu uzyskania niewielkiej i dużej kwoty pożyczki. Udzielamy pożyczki w wysokości 2% stopy procentowej. Skontaktuj się z nami dziś przez e-mail na adres jasonfinancialhelp@hotmail.com. 5 tysięcy dolarów do 100 milionów dolarów dla osób fizycznych i firm, kredyt jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od narodowości.

 2. Edek odpowiedz

  Dobry zwyczaj nie pożyczaj 😀

 3. gulczas odpowiedz

  W tym roku sięgnąłem właśnie po pożyczkę, bo chciałem zrealizować swoje marzenie i pojechać do Hiszpanii. W wonga przyznali mi 700zł. Fajnie, że w promocji można liczyć na 10zł kosztów pożyczki, a na spłatę mam całe dwa miesiące.

 4. zona odpowiedz

  a ja pożyczam tylko ze sprawdzonego miejsca, bo wtedy nie ma problemów. dlatego ostatnią pożyczkę mam z ferratum banku-bezpiecznie bo to bank, mało formalności i tylko dowód potrzebny.

 5. Kasia odpowiedz

  Ja czasami pożyczam od znajomych albo rodziny. Według mnie to jest najlepsze rozwiązanie jak brakuje mi trochę pieniędzy. A jak już organizuję wakacje to staram się korzystać z różnych promocji na bilety lotnicze, autokarowe… Noclegi z reguły rezerwuję na Bookapart, bo mogę tam trafić na fajne hotele w dobrej cenie. Zawsze opracowuję plan tego, co chcemy zwiedzać i sprawdzam ceny wejściówek, by nie dać się zaskoczyć. Potem mogę się cieszyć wakacjami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *