CHOTOMÓW. Centrum przesiadkowe Chotomów

2022-06-09 4:13:25

Trwa budowa nowoczesnego Centrum Przesiadkowego przy stacji PKP w Chotomowie zlokalizowanego przy ul. Kolejowej pomiędzy ulicami Sielską i Rajską (nieopodal stacji PKP Chotomów). Znajdzie się tam przystanek nowej, bezpłatnej linii autobusowej

Na terenie pomiędzy ulicami Sielską i Rajską powstaje 198 miejsc postojowych dla samochodów oraz ok. 30 miejsc postojowych dla rowerów. Znajdą się tam również usprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz wiaty przystankowe. Oprócz obsługi stacji kolejowej centrum ma także obsługiwać przystanek linii autobusowej 9 P.
Nowa linia ma skomunikować zachodnie miejscowości gminy Jabłonna z placówkami oświatowymi różnych szczebli, Urzędem Gminy w Jabłonnie i siedzibą Starostwa Powiatowego w Legionowie, a także ze stacjami kolejowymi PKP Chotomów i Legionowo Przystanek.

Na terenie Centrum Przesiadkowego powstaje budynek socjalno-techniczny z toaletą dla podróżnych oraz punkt z ładowarką dla samochodów elektrycznych. Teren ma zostać oświetlony i objęty monitoringiem.
Koszt budowy i nadzoru budowlanego wynosi 4 mln 206 tys. zł. Zakończenie robót planowane jest na 30 września 2022 r. Natomiast oddanie obiektu do użytku planowane jest na 30 października 2022 r.

red

Komentarze

6 komentarzy

 1. tak to wyglada odpowiedz

  …..pamietacie taki tekst, a był taki ładny, amerykanski…….roboty wstrzymane z uwagi na zbyt wiele uchybień istotnych. Warto jednak zatrudnic profesjonalistów a nie znajomych

 2. Gilbert odpowiedz

  Super, wreszcie coś się dzieje. Parking bardzo się przyda, przedłużyć tylko wspólny bilet dla Chotomowa, przebudować linie 7xx gdy zrobią skrzyżowanie modlińska/światowida i będzie lux malina.

  1. Bernard odpowiedz

   z długu trudno będzie to zrealizować a PIS wiecznie nie będzie przy sterach, Światowida ? w trakcie jest budowa centrum przesiadkowego na Winnicy tak więc mozna bedzie na hulajnodze dojechać

 3. mieszkaniec odpowiedz

  mieszkam w Chotomowie i uwazam ze ta inwestycja jest poronionym pomysłem, ta sam droga do Legionowa gdzie moge pojechac SKM plus dodatkowe pociagi z Wieliszewa. Kolejna wersja która jest realizowana to chyba jako parking dla bida działek, a wystarczy aby Legionowo wniosło zastrzezenie do wspólnego biletu o wykazaniu deklaracji podatkowej i po herbacie? pomysł z autobusem juz był i był bardzo opluwany przez ówczesnych opoxycjonistów żadnych wladzy

 4. pwn odpowiedz

  Będzie dobrze widział: cytuję (…) Teren ma zostać oświetlony i objęty monitoringiem. (…) Rzucisz papierek i już zarzuty. Matka szarpnie dziecko za rękaw – już sąd rodzinny. Dobrze że bąka będzie można puścić – nie ma jeszcze mikrofonów zbierających dźwięk.

 5. Szymon odpowiedz

  cosik slychac ze prokurator jakoś to inaczej widzi,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *