CHOTOMÓW. Czy windy w Chotomowie zaczną działać? PKP i Urząd Dozoru Technicznego naprawią dźwig?

2021-11-19 2:36:48

Mieszkańcy podzielonego torami Chotomowa (gm. Jabłonna) od prawie 2 lat walczą o naprawę wind zlokalizowanych przy wiadukcie. Niestety pomimo wysyłanych pism, nikt nie chciał się zająć sprawą

Windy umożliwiające wjazd na wiadukt w Chotomowie nie działają od stycznia 2020 r. Mieszkańcy twierdzą, że wielokrotnie zgłaszali ten problem do Urzędu Gminy, jednak nie dowiedzieli się dlaczego windy są nieczynne. My również zadaliśmy we wrześniu br. pytania w tej sprawie jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Powiadomili dozór techniczny

W związku z brakiem odpowiedzi na temat stanu technicznego wind oraz braku możliwości korzystania z dźwigów mieszkańcy powiadomili Urząd Dozoru Technicznego (UDT). Pod koniec października odbyło się spotkanie, na które zaproszeni zostali mieszkańcy zajmujący się sprawą, przedstawiciel gminy oraz przedstawiciel PKP. W trakcie spotkania okazało się, że ostatni odbiór techniczny dźwigów został przeprowadzony w 2019 r. Zaś zamontowane w trakcie napraw wind części nie posiadają wymaganych atestów.

Obiecali pomóc

Według mieszkańców, którzy przekazali nam informacje, przedstawiciele UDT oraz PKP zapewnili o priorytetowym zajęciu się sprawą. Jednak już bez współpracy z gminą, która ich zdaniem pokpiła sprawę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że po naprawieniu dźwigów mają one zostać przekazane przez PKP we władanie Starostwa Powiatowego. Będziemy informować o dalszych postępach w tej sprawie.
red.

Komentarze

2 komentarze

  1. tak to wyglada odpowiedz

    windy powinny być wyłączone z eksploatacji w 2017 roku z uwagi na brak przegladu i decyzji TDT O dopuszczeniu do użytkowania………ostatnia wydana decyzja przez TDT to rok 2015 !!!

  2. Naszfryzjer odpowiedz

    Cały ten wiadukt przesunięty od osi starego przejazdu tylko po to żeby jeden pan i jego biznes był zadowolony, to jeden wielki skandal. A windy, które nie działają od 2 lat to tylko dodatek do tego nieustającego skandalu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *