CHOTOMÓW. Kolejowa będzie gotowa już w listopadzie

2018-10-13 3:16:17

Dzięki uporowi Sołtysa Dąbrowy Chotomowskiej, Radomira Czuderny remont ul. Kolejowej w Chotomowie mimo protestów niektórych jabłonowskich radnych, dojdzie do skutku i zakończy się w listopadzie br.


Ulica Kolejowa w Chotomowie to droga, na remont której mieszkańcy czekali od wielu lat. Inwestycja wymagała wielu uzgodnień min. ze spółkami kolejowymi. Kiedy udało się dojść do porozumienia i przeprowadzić postępowanie przetargowe w celu wyłonienia wykonawcy stało się coś, czego mieszkańcy się nie spodziewali. Grupa radnych Gminy Jabłonna, w tym przedstawiciele Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej (Adam Krzyżanowski, Arkadiusz Syguła, Witold Modzelewski i Marta Lipińska), nie wyrazili zgody na zwiększenie środków przeznaczonych na ten cel. Swoją decyzję argumentowali tym, że w przyszłości drogę uda się wykonać taniej. Taka postawa wywołała ostry sprzeciw mieszkańców i Sołtysa Dąbrowy Chotomowskiej Radomira Czauderny, który stanął murem za Wójtem Gminy Jabłonna Jarosławem Chodorskim. Ostatecznie wójt podpisał umowę na realizację inwestycji, która będzie kosztować ok. 2 mln złotych. Budowa rozpoczęła się w połowie września i zakończy się w listopadzie br. Sytuacja blokowania przez niektórych radnych, oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji nie jest w gminie Jabłonna niczym nowym. Podobnie wygląda sprawa zbiegu ulic Bagiennej i Partyzantów w Chtomowie. Ponadto wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski deklaruje, że mimo sprzeciwu części radnych, niebezpieczne skrzyżowanie zostanie przebudowane jeszcze w tym roku.

KT

Komentarze

5 komentarzy

 1. zaradek odpowiedz

  ustawka nwestycyjna i tyle…….ta wyszła bo inne to juz nie i wtedy ci inni sa winni skad my to znamy ?

  1. Leon odpowiedz

   Wodociągi i kanalizacja też wyszły i pieniądze unijne na to tez pozyskane. To niezaprzeczalny fakt, który boli specjalistów od burd, chaosu i taczek. Tym dzielnym wojakom już dziękujemy.

 2. Arek odpowiedz

  Czas radnych nieudaczników, specjalistów od burd, chaosu i taczek powoli mija. Niezaprzeczalny fakt to ten, że zaczęto robić tę drogę i zostanie skończona. Tego nie da się zakłamać, zakrzyczeć, przeinaczyć. A zrobił to Chodorski wbrew specjalistom od burd i taczek.

 3. Marek odpowiedz

  Nie ujmując dobrej roboty sołtysowi Czaudernie, to wychodzi na to, że stary Chotomów odszedł a nastała stara Dąbrowa Chotomowska 🙂

 4. Komisarz odpowiedz

  To kto w końcu decyduje o inwestycjach w naszej “kochanej” gminie?
  Radni “blokują” sołtys buduje?
  Jakaś zmora. A może tylko bełkot naszych wybrańców i samozwańczych pomagierów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *