CHOTOMÓW. Mieszkańcy chcą domu kultury

2018-06-18 7:48:37

W poniedziałek (11.06) przed południem, przy ul. Partyzantów 38 w Chotomowie, zgromadziła się grupa kilkudziesięciu mieszkańców

Przy samym zjeździe z wiaduktu nad torami kolejowymi znajduje się bowiem budynek, w którym swoją siedzibę do niedawna miała fundacja XXX czeczeńska. Obecnie starosta ma przekazać ten budynek innej organizacji. Gdy dowiedzieli się o tym mieszkańcy, postanowili wystąpić do Starosty oraz do władz gminy Jabłonna o przekazanie obiektu w ich ręce. Zgromadzeni mówili, że w tej okolicy nie ma żadnego miejsca, gdzie mogliby się spotkać, porozmawiać i spędzić wspólnie czas. Dlatego chcieliby, aby takie miejsce powstało własnie tutaj. – Podjęliśmy kroki aby pozyskać ten budynek na potrzeby mieszkańców. Mogłaby tu zacząć działać na przykład świetlica dla dzieci albo filia Gminnego Domu Kultury – wyjaśniał inicjatywę mieszkańców obecny na miejscu Radomir Czauderna, sołtys Dąbrowy Chotomowskiej.

ML.

Komentarze

1 komentarz

  1. Kokos odpowiedz

    Jako 35 letni mieszkaniec zgadzam się, że mogłoby powstać miejsce do socjalizowania się w Chotomowie. Młodzież snuje się pod przedszkolnym parkingiem, że aż przykro patrzeć patrzeć. A im bardziej znudzona młodzież tym większe kłopoty. Byleby to ktoś z głową zrobił, atrakcyjnie, nowocześnie, nawet odpłatnie. Nie mam nic przeciwko prywatnej inicjatywie. Bo o nieatrakcyjną dziurę, w której starszyzna gra w bingo z pewnością nie chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *