Ciąża a wizyty w gabinecie kosmetycznym

2020-01-24 1:21:57
W obiegowej opinii utarł się już dość mocno zakaz korzystanie z usług gabinetów kosmetycznych w czasie ciąży. Argumentowane jest to zazwyczaj tak, że zabiegi kosmetyczne i SPA mogą negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia, a nawet bezpośrednio zaszkodzić rozwijającemu się w nas dziecku. Ile jest w tym prawdy? Czy ciężarne kobiety faktycznie nie powinny nawet spoglądać w stronę gabinetu kosmetycznego?

 

W każdej bajce jest ziarnko prawdy

Ogólnie rzecz ujmując, tego rodzaju uogólnienia zwykle są mało obiektywne. Tak samo jest w tym przypadku. Stawiając jednoznaczną tezę – można czy nie można – trzeba wziąć pod uwagę specyfikę każdego pojedynczego zabiegu, który realizowany jest w salonie kosmetycznym. Faktycznie jest bowiem tak, że istnieje pewna grupa zabiegów, których nie zaleca się wykonywać w okresie ciąży. Niemniej, jest też duża grupa kuracji, które mogą pomóc przyszłej mamie w zmaganiach z popularnymi problemami dotykającymi ciężarne.

Zabiegi niezalecane

Zasadniczo w ciąży winniśmy wystrzegać się sytuacji, w których do naszego organizmu przedostają się niepożądane substancje chemiczne. Dotyczy to każdej sfery naszego życia, także zabiegów kosmetycznych. Niezalecane są zabiegi, w których istnieje zagrożenie, że do naszego krwioobiegu przeniknąć mogą „chemikalia”. W ślad za tym, w ciąży nie powinno się wykonywać makijaży permanentnych, wypełnień, a także głębokich peelingów chemicznych. Wszystkie te zabiegi ingerują w tkankę naszej skóry stosunkowo głęboko, a przynajmniej na tyle, że faktycznie może mieć miejsce sytuacja, w której używane podczas zabiegu „specyfiki” dostaną się do krwi. Całkiem podobna sytuacja ma miejsce w trakcie wykonywania masaży drenujących, których zadaniem jest to by pobudzić organizm do wydalania toksyn. Niestety toksyny te przenikać mogą także do krwi.

Druga grupą zabiegów, których ciężarne powinny sobie odmówić, są wszelkiego rodzaju zabiegi rozgrzewające np. gorące kąpiele, które prowadzą do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Taka sytuacja jest groźna. Organizm kobiety ciężarnej obciążony obowiązkiem utrzymywania nie tylko mamy, ale także i płodu, może źle zareagować na taki stan rzeczy. Rozszerzenie naczyń krwionośnych może spowodować omdlenie, jak i pogorszenie się ogólnego samopoczucia ciężarnej. Niewskazane są także zabiegi wykorzystujące fale i prądy.

Powyższe wyliczenie dotyczy zabiegów, które zdecydowanie odradzane są ciężarnym. Warto jednak pamiętać, że nie stanowi ono wyczerpującej listy kuracji, które mogą zaszkodzić. Wartko każdorazowo skonsultować dany zabieg z zaufanym i doświadczonym kosmetologiem.

Zabiegi dedykowane ciężarnym

Ciąża to czas, w którym imają się nas schorzenia specyficzne dla tego okresu, są to m.in. obrzęki, bóle kręgosłupa, nóg, modzele, odciski, rozstępy. Nie brzmi to za ciekawie. Nie są to jednak problemy, z którymi nie możemy walczyć. Na pomoc przyjść może nam właśnie salon kosmetyczny.

Ulgę dla naszych nóg czy kręgosłupa przynieść mogą masaże tych partii. W walce z rozstępami, pomoże nam poprawa elastyczności skóry, uzyskana właśnie dzięki masażom ujędrniającym. Doraźną pomoc dadzą także delikatne peelingi.

Źródło: http://benessere.pl/

Komentarze

1 komentarz

  1. Eureka odpowiedz

    Ja przez wiele lat zmagałam się z problemem wrastających paznokci u stóp, krępowało mnie to, nie mogłam swobodnie nosić sandałów. Po dłuższej konsultacji z lekarzem rodzinnym, udałam się do podologa. Wybrałam centrum podologiczne w Rzeszowie i chyba na lepsze miejsce nie mogłam trafić. Pracują tam świetni podolodzy, już po pierwszej wizycie widziałam mega efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *