Facebook


CO W TRAWIE PISZCZY. Rodzynki dla niedoszłego radnego?

2018-04-26 7:17:34

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zarówno restauracja w budynku legionowskiego ratusza, jak i remontowany przez KZB budynek przy ul. Sikorskiego, mogą trafić w ręce znanego legionowskiego przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, a jednocześnie prezydenckiego kandydata na radnego, na osiedlu Piaski


Na najbliższej sesji (środa 25 kwietnia), Rada Miasta Legionowo ma wyrazić zgodę prezydentowi na oddanie w najem na 20 lat lokalu o powierzchni 267 m2, w budynku legionowskiego ratusza, w którym do niedawna działała „Restauracja Ratusz”.

Restauracja dla kandydata prezydenta?

Z uzasadnienia uchwały wynika, że umowa z dotychczasowym najemcą zawarta w 2013 r., została rozwiązana w 2018 r. Powodem miały być zaległości w płaceniu czynszu. Czytamy również, że na oddanie lokalu restauracji w najem ma zostać zorganizowany przetarg. Jednak obserwując wyprowadzkę byłego najemcy, dowiedzieliśmy się od przygodnych gapiów, że oni już wiedzą kto przejmie restaurację. – Był tutaj ten facet od cateringu, co go prezydent wystawił na radnego na Piaskach. Kręcił się tu i mówili, że to on będzie prowadził nową restaurację – poinformował nas pan Eugeniusz. Kandydatem prezydenta na radnego w ostatnich wyborach na osiedlu Piaski (wybory uzupełniające w grudniu 2017 r.) był znany legionowski przedsiębiorca z branży gastronomicznej Michał Margis. Czyżby więc to on miał wygrać planowany przetarg?

Dla kogo KZB szykuje lokal?

Od pewnego czasu do redakcji docierały także informacje, o lokalu gastronomicznym jaki ma powstać przy ul. Sikorskiego, na przeciwko urzędu starostwa. Do niedawna działał tam, od ponad 20 lat, skup makulatury. Okazało się jednak, że KZB które zarządza terenem, znienacka wypowiedziało dotychczasową umowę. Później pojawiły się ekipy budowlane, wybito w ścianach nowe otwory, wymieniono okna, ocieplono ściany i wyremontowano okalający mur. Obecnie wzniesiono także konstrukcję całkowicie nowego dachu. Z rozmowy z jedną z osób jakie kręciły się przy budowie wynika, że ten obiekt przygotowywany jest pod salę weselną lub bar. Natomiast na miejscu budowy widziany był również niedoszły radny Michał Margis. – Jak ktoś ma pomagać prezydentowi w kampanii wyborczej, to musi mieć do tego możliwości – skomentował sprawę jeden z okolicznych mieszkańców. Na stronie internetowej KZB nie znaleźliśmy jednak żadnych informacji o wynajmie remontowanego i przebudowywanego obiektu. O sprawie będziemy informować.

Paweł Szyling

Komentarze

11 komentarzy

 1. hej ha trala la odpowiedz

  Romuś dobiera sobie sam takich współpracowników aby mu nie zagrozili w wodzowaniu………

 2. hieniu odpowiedz

  Raz tam bylem w tej Grubej Kasce. Zarcie syf totalny. Rzucony niedbale na talerze. Ledwo po obiedzie do kibla zdazylem bo takie “swieze” bylo. Podajcie jakie jeszcze lokale naleza do tego byznesmena zebym na pewno sie tam nie zjawil.

 3. Partyjny kacyk odpowiedz

  Pani “redaktor” z ratusza zapomniala ustalic wspolne wersje z panem nie-radnym. Albo pan nie-radny za wczesnie zaczal rozpowiadac na miescie o tym ze przejmie knajpe. A teraz biadoli jak to jego imie dobre kalane jest.
  Drogi Panie! Pana imie skalal Pan sam wchodzac w uklad ze Smogim.

  1. goniec odpowiedz

   nawet jak by z tymi darami od Romana była prawda t to jakim trzeba być prymitywem by to rozglaszać isie chwalic 😉

   1. Partyjny kacyk odpowiedz

    Pan nie-radny po prostu za późno został wprowadzony w meandra przekazywania lokalu poprzez konkurs ofert złożonych przez ludzi-słupów. A pierwsza zasada Romana brzmi: nic nie mów, a jeśli już musisz, to kłam.

 4. Prawda Legionowska odpowiedz

  Idzie kampania wyborcza więc Radni i Prezydent będą musieli skądś brać kiełbaski wyborcze i mieć namiot gastronomiczny na różnych festynach, na których będą je rozdawać 🙂

 5. Romek i Hanka odpowiedz

  Mam wrażenie, że w „Miejscowej” z wypiekami na twarzy czekają na każdą środę co napisze To i Owo aby w czwartek, stojąc na straży czystości jednej wiadomej opcji, odpowiedzieć na to. Taki brak wiary we własne możliwości znajdowania newsów. Ale panowie – mniej kompleksów i więcej wiary w swoje możliwości. Piszę tutaj, bo „Miejscowa” komentarzy mniej przychylnych chyba nie zamieszcza, oczywiście w ramach obiektywizmu dziennikarskiego. Ale to tylko moja opinia.

  1. Partyjny kacyk odpowiedz

   To nie tylko Pana opinia, ale i moje doświadczenia: Miejscowa nie publikuje nieprzychylbnych wladzy komentarzy. Zwlaszcza merytorycznych, wytykajacych ich klamstwa i klamstwa Ratusza.

 6. Natalia odpowiedz

  W miejscowej napisali, że to są same kłamstwa Tylko nie napisali co jest kłamstwem i jaka jest ta prawda. Dlatego ja już jestem pewna, że i restaurację ratuszową i tą nową knajpę koło starostwa, tak jak napisali przejmie ten Margis od Grubej Kaśki 🙁

 7. gruba KASKA odpowiedz

  “Gruba Kaska” – to dobre. Tak dziwnie się zdarzyło, że sama nazwa firmy, która przejęła budynek przy ul. Sikorskiego, wszystko juz wyjaśnia…

 8. Jonasz odpowiedz

  No ŁaDniE. Takich pREzentów to Smogorzewski raczej nie daje za darmo. Pewnie teraz Gruba Kaska będziE FINANSOWAĆ jego kampanię wyborczą …. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *