Czy istnieje wzór na odchudzanie? Odpowiedź brzmi TAK.

2022-04-07 11:38:25
Restrykcyjna dieta, katorżnicze ćwiczenia i kolejna dieta nie przynoszą efektu? Może pora podejść do problemu naukowo…

Badania Harrisa i Benedicta

Już w 1919 roku dwóch naukowców z Laboratorium Żywienia Carnegie Institution of Washington w Bostonie przeprowadziło pierwsze badania metabolizmu podstawowego człowieka. Wszystkie zmienne użyte w ich obliczeniach mają solidne podstawy natury fizjologicznej. Badania były prowadzone wstępnie w celach klinicznych odnośnie do metabolizmu chorych na takie choroby jak cukrzyca czy choroby hormonalne. Wyniki uzupełniające z laboratorium wskazują, że równania te można stosować w szerokim zakresie wieku i typów ciała. Szukaj więcej informacji na stronie ogloszenia24m.pl

Równanie Harrisa-Benedicta jest metodą używaną do obliczania całkowitego dziennego zużycia kalorii poprzez dodanie poziomu aktywności do podstawowej przemiany materii do aktywności fizycznej. Równanie Harrisa-Benedicta jest wykorzystywane do pomocy podczas zwiększania lub redukcji masy ciała. Zmniejszając ilość spożywanych kalorii poniżej szacunkowego poziomu spożycia określonego w równaniu.

Jak skorzystać z formuły odchudzającej ?

Aby dowiedzieć się, jak szybko schudnąć, musisz obliczyć zapotrzebowanie, ustalając wskaźnik PPM, a więc podstawową przemianę materii.
PPM obliczysz, korzystając z wzoru Harrisa i Benedicta:
kobiety – 447,593 + (9,247 x waga w kg) + (3,098 x wzrost w cm) – (4,330 x wiek w latach)
mężczyźni – 88,362 + (13,397 x waga w kg) + (4,799 x wzrost w cm) – (5,677 z wiek w latach)
lub używając internetowych kalkulatorów.

Określoną przemianę materii należy dodać do spalanych podczas wysiłku fizycznego kalorii, obliczając wskaźnik CPM. CPM to suma dziennych wydatków energetycznych związanych z metabolizmem i aktywnością fizyczną:

CPM (Całkowita Przemiana Materii) = PPM (Podstawowa Przemiana Materii) x PAL (Współczynnik Aktywności Fizycznej). Współczynnik PAL to nie tylko treningi, ale też czynności wykonywane w trakcie codziennych obowiązków, np. sprzątanie czy spacer z psem. W kategorii leki bez recepty znajdziesz więcej produktów na odchudzanie http://www.ogloszenia24m.pl/zdrowie-i-uroda/leki-bez-recepty/

Czy to działa ?

Wzór ten jest od dawna stosowany w działaniach leczniczych oraz walce z nadwagą. Znając w przybliżeniu wydatek energetyczny danej osoby, można opracować dietę opartą na jej zapotrzebowaniu energetycznym. Z opracowanym wskaźnikiem wystarczy dostosować aktywność fizyczną do dostarczanych składników. Wzór ten może być również dodatkową pomocą przy konkretnej diecie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *