Czym jest i gdzie możemy założyć lokatę mobilną?

2023-04-27 11:17:50
Obniżki stóp procentowych nie odstraszyły inwestorów. Lokaty wciąż są jednym z najpopularniejszych rodzajów produktów oszczędnościowych, które można znaleźć w ofercie banków.
Nie dzieje się tak jednak bez powodu. Jest to rozwiązanie bezpieczne, pozwalające uniknąć ryzyka związanego z innymi formami inwestycji. Należy jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są różne rodzaje lokat. Jednym z nich jest lokata mobilna (http://finansemobilne.pl/lokata-mobilna-warto/). Co warto o niej wiedzieć? Jak wybrać odpowiedni produkt? Czym lokaty mobilne różnią się od standardowych? Te kwestie szczegółowo omawiamy w kolejnych akapitach. 

Lokata mobilna – zalety. Czemu warto założyć lokatę mobilną?

Lokata mobilna od zwykłej lokaty bankowej różni się przede wszystkim tym, że można ją założyć wyłącznie z użyciem aplikacji. Ta forma oszczędzania  nie jest dostępna ani w stacjonarnych placówkach ani po zalogowaniu na internetowe konto bankowe. Założenie lokaty mobilnej może okazać się dobrym rozwiązaniem z wielu powodów. Jednym z nich jest wygoda. Jeśli w danym banku posiadamy konto osobiste, wystarczy skorzystać z dedykowanej aplikacji (w przypadku Santander Banku – aplikacji Santander Mobile). Warto też pamiętać, że w jednym banku możemy otworzyć tylko jedną lokatę mobilną. 

Za wyborem tego rozwiązania przemawia też fakt, że lokaty mobilne oferują zwykle wyższe oprocentowanie niż tradycyjne lokaty. Jest to przede wszystkim efekt tego, że lokaty mobilne są adresowane do dość wąskiej grupy klientów. Wynika to z założenia, że osób, które zdecydują się na skorzystanie z aplikacji mobilnej jest mniej niż używających tradycyjnych kanałów.

Sprzedaż lokat mobilnych jest dla banku też swego rodzaju promocją. Banki liczą, że w ten sposób przyciągną nowych klientów i zachęcą ich do korzystania z innych produktów bankowych dostępnych w ramach aplikacji. Wyższe oprocentowanie lokat mobilnych jest też możliwe dzięki temu, że bank ponosi w związku z nimi mniejsze koszty – są udzielane za pośrednictwem właściwie bezobsługowego kanału i nie wymagają angażowania pracowników placówek.

Jak wybrać ofertę lokaty mobilnej? Oprocentowanie lokaty mobilnej i inne aspekty

Na rynku można znaleźć przeróżne oferty lokaty mobilnej. Jak wśród nich wybrać tę, która zapewni najkorzystniejsze warunki do lokowania pieniędzy? Wszystkie informacje niezbędne do podjęcia dobrej decyzji znajdziemy w materiałach informacyjnych i promocyjnych, a także w umowie lokaty. Najważniejsze jest z całą pewnością oprocentowanie lokaty. To właśnie ono powie nam, ile zyskamy w określonym okresie czasu po wpłaceniu określonej kwoty. 
 
Wybierając lokatę, warto też zwrócić uwagę na maksymalną wysokość kwoty, którą możemy wpłacić. W przypadku lokat mobilnych ten limit często jest dość niski – koniecznie sprawdźmy więc, ile możemy wpłacić korzystając z usług danego banku. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na finansemobilne.pl.

Lokowanie pieniędzy na lokacie mobilnej i obsługa z aplikacji mobilnej banku

Skorzystanie z lokaty mobilnej to jedna z najwygodniejszych i najbezpieczniejszych opcji inwestowania pieniędzy. Dzięki uczestnictwu w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, banki gwarantują pełne bezpieczeństwo powierzonych im środków. Jedyne ryzyko związane jest z ewentualnym spadkiem wartości pieniądza spowodowanym inflacją. Jeśli więc szukasz sposobu na pewne i wygodne ulokowanie pieniędzy, postaw na lokatę mobilną. Założysz ją z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy założyć jedną lokatę mobilną, by chociaż w pewnym stopniu uchronić swoje pieniądze przed inflacją.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *