CZYTELNICY PYTAJĄ. Sąd wzywa 145-latka?

2022-04-12 6:26:08

Jeden z czytelników zwrócił się do nas z pytaniem, czy to możliwe, że legionowski sąd rejonowy robi primaaprilisowe dowcipy. Znalazł bowiem ogłoszenie datowane na 1 kwietnia br., z którego wynika, że sąd wzywa zaginionego145-latka do stawiennictwa

Z ogłoszenia tego wynika, że Sąd wszczął postępowanie ws. uznania jednego z mieszkańców za zmarłego. Mieszkaniec ten urodził się w 1877 r. w Złoczewie, a ostatnio zamieszkiwał w Legionowie przy ul. Batorego 50. W aktach sprawy, a konkretnie w akcie zgonu jego żony znajduje się wzmianka, iż mieszkaniec ten zaginął w 1939 r.

Jednak, aby urzędowo stwierdzić, że nie żyje, konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniego postępowania. Zaś jego koniecznym warunkiem jest opublikowanie ogłoszenia z wezwaniem, osoby która ma być uznana za zmarłą oraz wszelkich innych osób, które mogą o niej coś wiedzieć, do stawiennictwa.

Z naszych ustaleń wynika, że pod adresem Batorego 50, powstaje właśnie kolejny legionowski szeregowiec. Być może więc poszukiwanie 145-latka związane jest z tą inwestycją.

Wszystko wskazuje wiec na to, że nie jest primaaprilisowy dowcip, ale zwykła sadowa procedura.

ML

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *