Facebook


Depilacja laserowa – działania przed i po zabiegu

2019-01-28 9:12:44

Wybierając się na zabieg depilacji laserowej bardzo często mamy problem z tym jak się do niego przygotować. Nie wiemy także jak powinno wyglądać postępowanie po jego przeprowadzeniu. Właśnie dla tego powstał ten artykuł. Sprawdzimy jakie działania należy wykonać przed i po zabiegu.

Czym jest depilacja laserowa

Na początek jednak krótkie wyjaśnienie na czym polega zabieg depilacji laserowej. Jak wiadomo jego zadaniem jest trwałe usunięcie owłosienia z różnych obszarów ciała. Jak to możliwe, że jest trwałe? Wszystko za sprawą selektywnej termolizy(przekształcenie wiązki światła w energię cieplną). Sam zabieg wygląda następująco. Specjalista przykłada do wcześniej przygotowanej skóry głowicę lasera emitującego wiązkę światła, która zostaje pochłonięta przez melaninę (barwnik znajdujący się w cebulkach włosów). Następnie zachodzi zjawisko selektywnej termolizy, które niszczy struktury odpowiadające za wzrost włosa. Więcej informacji można poszukać w tym miejscu http://salonpieknecialo.pl/depilacja-laserowa/depilacja-bikini-i-okolic-co-powinnas-wiedziec/. Warto zapoznać się z treścią, by mieć jak największe pojęcie o proponowanym zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Na depilację należy się oczywiście najpierw umówić w wybranym wcześniej salonie. Znaleźć odpowiedni można np. przez wyszukiwarkę wpisując „depilacja laserowa opole”. Podczas rejestracji może odbyć się już pierwsza rozmowa. Będzie ona miała na celu zebranie jak największej ilości danych na temat stanu potencjalnego klienta. Zostanie on zapytany o ewentualne choroby, zmiany skórne, przyjmowane na stałe leki, bądź suplementy. Podczas takiej rozmowy, choć częściej pierwszego spotkania mogą wyniknąć wskazania do kontroli dermatologicznej. Ta często przeprowadzana jest na miejscu. Jeśli kwalifikacja przebiegnie pomyślnie to zabieg można wykonać od razu. Należy umyć ciało, tak by nie pozostał na nim żaden specyfik (nawet antyperspirant). Dodatkowo należy zadbać o ogolenie miejsc, które mają zostać poddane depilacji laserowej. Powyżej wymienione elementy można wykonać tuż przed samym zabiegiem. Jednak istnieje szereg innych, do których należy się zastosować nawet miesiąc przed planowanym usuwaniem owłosienia. Należą do nich zakazy: stosowania kremów do depilacji, pęsety, wosku. Trzy tygodnie przed wizytą trzeba odstawić napoje ziołowe z nagietka, dziurawca, a także herbatki wyszczuplające. Podobny termin może obowiązywać również opaleniznę, choć w tym przypadku wszystko zależy od jej intensywności. Depilację można wykonać dopiero dwa tygodnie po zakończeniu kuracji antybiotykowej. Natomiast na tydzień przed nią nie należy stosować peelingów i kremów złuszczających skórę. Wykluczyć trzeba także kosmetyczne oczyszczanie twarzy.

Depilacja laserowa – co po zabiegu?

Wizyta przeprowadzona np. za pośrednictwem http://salonpieknecialo.pl/zabiegi/depilacja-opole/ ? Doskonale. Co teraz? Po pierwsze należy umówić się na kolejną wizytę, ponieważ zabieg depilacji laserowej składa się z kilku serii. Będą one wykonywane w odstępach co 4-12 tygodni, w zależności od jakości włosów, a także miejsca które było depilowane. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie ustępujące po kilku godzinach. W skrajnych przypadkach może się ono jednak utrzymywać nawet do trzech dni. Nie powinno się jednak nakładać na nie żadnego kremu na bazie spirytusu. Miejsca, które zostały poddane zabiegowi nie powinny być narażane na działania UV. Jeszcze miesiąc po zabiegu należy w razie konieczności nakładać filtr 50+. Unikać należy basenu, sauny, a także gorących kąpieli. Przez co najmniej dwa tygodnie należy jeszcze powstrzymać się przed spożywaniem naparów ziołowych i wspomnianych wcześniej herbatek wyszczuplających. Bardzo ważne jest również to, by między zabiegami nie wyrywać pojawiających się włosków.

Pamiętajmy, by przed każdą wizytą przypomnieć sobie wszystkie swoje choroby, a także przyjmowane leki. Niestety niekiedy występują czynniki, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej. Przed specjalistą, ani przed dermatologiem nie wolno niczego ukrywać, by nie narazić swojego zdrowia.

Komentarze

2 komentarze

  1. erykowa odpowiedz

    Zdecydowanie tak! Jeśli chcecie pozbyć się uporczywych włosków to depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie latem, kiedy nie trzeba martwić się ubierając sukienkę czy też krótkie spodenki. Osobiście myślę, że mogę polecić takie miejsce jak salon Mariposa w Warszawie na ul. Twardej.

  2. inka odpowiedz

    Mogę polecić depilację laserową każdej kobiecie. Jestem mega zadowolona. Moja skóra jest naprawdę gładka po 5 zabiegach na całe nogi. Warto! Ja byłam na depilacji laserowej w http://www.depicare.pl/ Efekt był już widoczny po pierwszym zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *